Toyota Araç Kiralarken Niçin Tercih Ediliyor?

Toyota Araç Kiralarken Niçin Tercih Ediliyor? Toyota Araç Kiralarken Niçin Tercih Ediliyor? OTOAA05

Toyota 90 yıllarda beri Türkiye'nin en güvenilir otomobil markalarından biri olmuştur. 90'lı yıllardaki kasaları ikinci el piyasasında hala diğer markalardan çok daha pahalıya satılmaktadır. Her ne kadar bu otomobillerin bazı eski kasalarının estetiği mizah konularına dahil olsa da araçların güvenilirliğinden kalitesinden kimsenin bir şüphesi olmadı. Özellikle Toyota Corolla modeli gerçek bir ikinci el canavarı oldu.
İlk kez 1966 da Toyota tarafından piyasaya sunulan bu model Türkiye'de de bir başarı hikayesi oldu. Bir çok jenerasyon model Corolla üretildi. 80'li yıllarda ülkemizi işgal eden de bu model Toyota'lar oldu.
Gerçek bir aile arabası idi. En çok memur ve öğretmen kesimin tercihi ile her geçen gün daha çok popülerini perçinledi. 2000'li yıllara kadar olan kasaları hala en çok satan ikinci el araçların başında gelmektedir.
Corolla 10. ve 11. versiyonları ile ailelerden sonra orta gelir düzeyindeki her kesime hitap etmeye başladı. Daha estetik görünüş araçlar ile spor model sevenlerinde kalbini kazanmayı bildi.
Corolla kadar başarılı bir diğer model de Yaris oldu. 2000'li yıllarda Piyasaya sürülen Yaris modeli ise sevimli hatları ve şehirde diğer araçlara göre nispeten daha küçük boyutları ile bayanların en çok tercih ettiği modellerin başında geldi.
Buna daha kaslı Auris modelini de ekleyen Toyota başarısını sürdürdü.
SUV Toyota C-hr ile büyük araçlar yapabileceğini de kanıtlamıştır. Son modellerinde de tercih ettiği Crossover tasarımıyla etkileyici bir görünüşe sahiptir. Toyota mühendisleri, lüks araç kiralamak isteyen müşterileri için araç kiralama firmalarının da filolarında bulundurmayı sevdikleri bir model üretmişlerdir. Hem şehirde hem arazide gitmeye uygundurlar.

Toyota Hibrit Motorun Tartışmasız Lideri

Motor teknolojisi anlamında Toyota hibrit motor teknolojisini ilk uygulanan firmaların başında gelir. Hatta hibrit teknolojini neredeyse sahiplenecek kadar içli dışlıdır. Hibrit araçlar hem elektrikli hem benzinli motora sahiptirler. İki motorun beraber çalışması kesintisiz ve pürüzsüz bir sürüş deneyimi sağlar. Sürücü ve yolcuları için hem konforlu açıkçası da havalı bir deneyimdir. Baştan otomatik vites seçeneği üretilmişlerdir. Otomatik vitesli sadece benzin veya dizel araçlara göre yakıt ekonomisi çok daha iyidir. Yakıt anlamındaki katkılarından dolayı da kiralama firmalarının sevdiği ve reklamını daha kolay yaptığı araçlardır. Her geçen gün firmalar portföylerine bu hibrit araçları kattıklarından dolayı Toyota araç kiralama firmalarının araç kataloglarında daha fazla sayfayı iştigal eder olmuştur.

Toyota Araç Kiralama Firmalarının Gözdesi Marka

Toyota araç kiralama firmalarının da gözdesi olan bir marka olmasının açıklamalarından bir kaçı bunlar olabilir. Özetle araçlar az arıza yaparlar. Toyota'nın Türkiye'de yaygın bir servis ağı vardır. Bakımlarını yapacak servis sayısı çoktur. Yedek parça fiyatları açısından Fiat ve Renault grubu araçlara göre bir nebze daha pahalı olsalar da az sorun çıkarmaları ile bu açığı kapatırlar.
Toyota'yı üreten mühendislerin otomobilin özellikleri içinde ilk odaklandıkları her zaman sağlamlık faktörü olmuştur. Motor-performans konularında dahi eğer sağlamlıktan ödün verilecekse performansı tercih ettikleri aşikardır. Hiçbir modeli ile piyasada diğer japon otomobili olarak bilinen ve sevilen gruplar olan Honda, Subaru gibi otomobil markaları gibi performans canavarı olarak ün yapmamıştır. Ama dayanıklılık dendiği zaman Toyota en güvenilir diye bilinen Alman otomobilleri ile çok rahatlıkla başa çıkar. Hatta son yıllarda Alman otomobillerinin emisyon oranları ile olan sorunları sebebi ile itibar kaybetmesi Toyota'ya çok daha fazla itibar kazandırmıştır.
Araç kiralama firmaları rekabetten ötürü sürekli olarak otomobil modeli güncellemek zorunda olan firmalardır. Bu yüzden hizmete sundukları araçların ikinci el piyasasının olup olmadığı önem taşır. Toyota bu açıdan en güvenilir ve kolay satışı olan markaların başında gelmektedir.
Kazasız Bir Toyota'nın elde kaldığını, beklentinin altında fiyatlar ile satıldığı pek duyulmuş bir hikaye değildir. Araçlarında sunduğu kullanışlı ekstra donanımlar ile de müşterilerini etkilemeyi bilmiştir. Toyota araç kiralama firmaları açısından sağlamlığı, özellikle son yıllardaki keskin ve sportif görünüşlü kasaları, her segmentte bulunan modelleri ile gözde markadadır. Yolda kalmamak adına güvenilir, yakıt ekonomisi adına da tutumlu araçları ile Toyota araç kiralamak isteyen kişi ve firmalar adına iyi bir seçimdir.

Bu site otomobil, motosiklet, İzmir araç kiralama firmaları ve oto kiralama hizmeti hakkında bilgi vermek amacı ile kurulmuştur.

OTOAA05 Sosyal