Renault Megane 2017-2018

Renault Megane 2017-2018 Renault Megane 2017-2018

Araç kiralama firmalarının gözde markası Reanult grubunun en çok satan ve beğenilen modeli Megane 2017’de eylül ayında yenilendiğinden beri estetik açıdan çok büyük değişiklik estetik geçirmedi.
Sınıf olarak C1 olarak sınıflandırılan otomobil, genişlemiş hacmi ile B segmentindeki araçlarlada kafa kafaya yarışabilecek ölçü ve özelliklere sahip.
Renault marka araçların motor teknolojisi alman motor teknolojisi araçlar ile yarışır hale geldi. Özellikle egsoz emisyonu skandallından beridir, Renault marka araç ve motorlar bir adım daha önde olduğunu dahi söyleyebiliriz.
İstikrarlı bir şekilde Renault son yıllarda sürekli kendini geliştirdiği motor üretimindeki yeteneklerini modeli Megane’dan da esirgememiş.

Aracın Özellikleri

Renault Megane, hatchback ve sedan olarak iki tipi bulunmaktadır. Benzinli ve Dizel modellerde iki tip motor seçeneği bulunmakta.
ENERGY dCi 110 dizel motor altı vitesli manuel şanzıman kullanıyor. Bu motorun iki tipi mevcut, ENERGY dCi90 ve dCi 110, biri 90 HP, diğeri 110 HP güç üretiyor.
ENERGY dCi 110 EDC motor ise çift kavramalı otomatik şanzıman ile gelen bir motor. İsminden de anlaşılacağı gibi her iki motor da 110 HP güç üretiyor. Otomatik vites tercih edenler için ideal sürüş keyfini sunuyor.
Benzinli versiyon motorlar da ise 115 HP’lik SCe beş vitesli manuel şanzıman ve 130 HP’lik EDC otomatik şanzıman ile geliyor. Motorun 130 HP güç elde etmesini turbolu olması sağlıyor.
Hem otomatik vitesli araçlar hem manuel şanzımanlarda egsoz emisyonları aynı.

Yakıt Tüketimi

Renault Megane Sedan 1.6 16 V 115 HP, benzinli, 100 km’de 6.3 lt
Renault Megane Sedan 1.2 Tce EDC 130 HP, benzinli otomatik, 100 km’de 5,6 Lt
Renault Megane Sedan 1.5 dCi 90 HP, dizel, 100 km’de 3,7 Lt
Renault Megane Sedan 1.5 dCi (110 bg) 110 HP, dizel, 100 km’de 3,7 Lt
Renault Megane Sedan 1.5 dCi EDC 110 HP, dizel otomatik, 100 km’de 3,8 Lt
Renault Megane Sedan 1.6 dCi 130 HP , dizel manuel, 100 km’de 4,0 Lt
Yakıt harcamakta.
503 dm3 bagaj alanına sahip sedan tip Megane, koltukların yatırılmasıyla 987 dm3’lük bir bagaj hacmine sahip oluyor.
Ek özellik olarak bagajı açmanız için ayağınızı arka tampona doğru sürmeniz yeterli oluyor.
Bir çok özellik mevcut. En başta araç içindeki geniş LCD ekran. Bu ekran ile aracın tüm detaylarına hakim olabiliyorsunuz. Seçeceğiniz pakete göre ekran boyutu 7” kadar olabiliyor.
Hız göstergeleri dijital.
R-Link 2 isimli merkezi kontrol sistemi mevcut. Parmak ucu ile ses sistemi, navigasyon, telefon gibi işlevleri kontrol edebiliyorsunuz.
Açılır tavanı mevcut.
Visio System isimli bir yardımcı sürüş teknolojisi kullanılıyor. Şerit takip sistemi ile otomatik uzun/kısa farları ayarlayarak sürüşü kolaylaştıran bir rol oynuyor.
Elektrikli aynalar, pakete göre kendi kapanan aynalar, ısıtmalı koltuklar, geri vites kamerası vs. vs. bir çok özelliği de ilave ettirebiliyorsunuz.
Tasarımı Renault’un son yıllarda kullandığı köşeli tasarım çizgilerinde. Bolca led lamba hem önce hem arkada kullanılmış.
Dediğimiz gibi bir çok özelliği ile B sınıfı bir araç gibi durmakta.
Renault’un geniş servis ve satış ağı ile de bakım ve onarım sorunları olmayan ülkemizde de sevilerek kullanılan Renault Megane, araç kiralama firmalarında da orta-üst segment olarak kiralanan bir model.

Ortam

Resim Galerisi

Bu site otomobil, motosiklet, İzmir araç kiralama firmaları ve oto kiralama hizmeti hakkında bilgi vermek amacı ile kurulmuştur.

OTOAA05 Sosyal