Menderes Araç Kiralama

İzmir Menderes Araç Kiralama Hizmetleri İzmir Menderes Araç Kiralama Hizmetleri OTOAA05

İzmir Menderes araç kiralama firmalarının her gün daha fazla ilgilendiği ilçelerden biri olacaktır. Eski adı ile Cumaovası olan Menderes tarım ve hayvancılığa dayanan ekonomisinin her geçen yıl turizm ve sanayiye kayması değişen ulaşım ihtiyaçlarını ortaya çıkarmıştır.
Menderes Klaros, Notion ve Kolophon tarihi şehirlere ev sahipliği yapar. Uzun sahil şeridi ile hem tarihi hem yaz tatili turizm mekanıdır. Nüfusu 90 bin kişiye yaklaşmıştır.
İzmir'in en güzel ilçelerinden biri olan Menderes, 43 km'lik sahil şeridine sahip olup, müşterilerine birbirinden değişik ve güzel ortamlar sunan turistik tesis ve işletmelere de ev sahipliği yapmaktadır. Turizm potansiyeli son derece yüksek olan Menderes ilçesi, İzmir kent merkezine 20 km uzaklıkta bulunur. İlçede özellikle son yıllarda çeşitli dallarda faaliyetlerini yürüten sanayi kuruluşları bulunmaktadır. Sadece sanayide değil, tarım, turizm ve ilçe merkezindeki dükkanlar Menderes'in ekonomisinde önemli bir yer tutmaktadır. Bu bakımdan İzmir ilinin önemli bir ilçesi olan Menderes halkı ekonomik olarak zengin ilçe halklarından biri olarak anılır.

Araba Kiralama Firmaları Açısından İzmir Menderes İlçesi

Şahıs firmalarından ziyade kurumsal firmaların bu ilçeye hizmet verdiğini söyleyebiliriz. İlçenin şehir merkezinden uzak ve Özdere, Gümüldür tatil yörelerine yakınlığını düşünürsek, otomobilin bir mecburiyet olduğu ortaya çıkacaktır. Sayı olarak şahıs firması araç kiralama firmalarının azlığını bu şekilde açıklayabiliriz.
Bir sebepte Adnan Menderes havalimanında hizmet veren şahıs ve kurumsal araç kiralama firmalarının çokluğu ilçedeki yerleşik oto kiralama şirketlerinin sayıca az olmasına sebep olmuş olabilir.
Her ne bağlantı olursa olsun İzmir Menderes ilçesi araba kiralama şirketleri açısından büyük bir potansiyel barındırmaktadır.
Her ne kadar neredeyse tüm firmalar bulunduğunuz yere araç teslim hizmetini verselerde İzmir merkez ile Menderes ilçesi arasındaki mesafeyi düşününce araç kiralama fiyatını %30,%40 arttıracağı da muhakkaktır.

Menderes’in Potansiyeli

Tarihi geçmişi Roma dönemine kadar uzanan Menderes ilçesinde gerek tarihi güzellikleri keşfetmek gerekse seyahat etmek isteyenler, araç kiralama firmaları tarafından hizmet verilmesi halinde turizmin daha da canlanacağını söylersek yanılmayız. Maddi bakımdan zengin olan Menderes ilçesi sakinleri için lüks araç filosuna sahip olan araç kiralama firmaları önemli bir yere sahip olacaktır.
Yine Menderes ilçesine bağlı Özdere ve Gümüldür semtlerinde de yeterli bir araç filosu kapasitesi olmadığı gözükmektedir. Yazın bu iki bölge de aktif turizm bölgesidir.

Kiralama İçin Hangi Modeller Tercih Ediliyor?

Kısıtlı araç kiralama firmalarında binek sınıf araçlarının daha sık tercih edildiği, bunun yanı sıra ticari araçlarında olduğunu gördük. Kısıtlı sayıda araç ile hizmet verilse de filolardaki tüm araçların son model arabalar olması da dikkat çekicidir. Menderes'te yaşayan ve ekonomik açıdan zengin sınıfında yerini alan ve konfordan kesinlikle ödün vermeyen seyahat severlerin araç kiralama firmalarını tercih ettiğini, araç seçenekleri arasında ilk sırayı orta ve lüks segmentli araçlar aldığını tahmin ediyoruz.
Menderes ilçesinde araç kiralama firmalarının orta ve lüks segmentli araçlar vasıtasıyla seyahatler gerçekleştirmeyi tercih edenler için ilçenin muhteşem güzelliklerini keşfetmek daha da heyecanlı ve konforlu bir hale geliyordur.
Bu bakımdan otomobil kiralamak isteyen seyahat severler için Menderes ilçesinde hizmet vermeyi düşünen oto kiralama firmalarının orta ve lüks segment araçlara yönelmelerinin gerektiğini söylemekte doğru olacaktır. İlçenin dıştan görünüşüne aldanmayıp, gelişen sosyo-ekonomik yapısını fark eden girişimcileri burada oldukça karlı yatırımların beklediği açıktır. Bundan dolayı İzmir ilinin Menderes ilçesinde oto kiralama sektöründe yerini alacak firmaların araç filosunda hizmete sunulan araçların her biri konfor bakımından yüksek beklentileri karşılayabilecek niteliğe sahip olması daha doğru olacaktır.

Menderes Neden Kiralık Araçları Tercih Etsin?

Seyahatlerinde maksimum düzeyde konforu önceleyen seyahat severler için otomobil kiralama hizmeti sunan şirketler, vazgeçilmez hizmet sektörleri arasında önemli bir yer tutar.
Özellikle Menderes geniş aile nüfusları ile hem orta sınıf hem de lüks segmentteki kiralık geniş hacimli araçlar çok büyük bir ilgi gösterecektir.
Menderes ilçesi başta olmak üzere İzmir'in tarihi, doğal ve kültürel güzelliklerinin keşfedilmesi için yapılacak tanıtım ve turlar ile de araç kiralaması artacaktır.
Özellikle de şahsi aracı olmayanlar için otomobil kiralamak şehir merkezi ile büyük mesafeler olan ilçede bu kişilere çok kolaylık sağlayacaktır. Seyahat için otobüs ve benzeri toplu taşıma araçları yerine yüksek konforda araç filosu ile hizmet sunan oto kiralama şirketleri hizmet sektöründe vazgeçilmez adresler olarak öne çıkacaktır.

Bu site otomobil, motosiklet, İzmir araç kiralama firmaları ve oto kiralama hizmeti hakkında bilgi vermek amacı ile kurulmuştur.

OTOAA05 Sosyal