Kiraz Araç Kiralama

Kiraz Araç Kiralama Kiraz Araç Kiralama OTOAA05

Yaklaşık 50 Bin kişilik nüfusu ile İzmir ilçesi Kiraz, araç kiralama firmaları açısından oldukça fakir bir ilçemiz. İlçeye Kiraz ismi 1948 yılında verilmiştir. Daha önce Keles, Kelas veya Kilas olarak adlandırılan ilçe İzmir’in tarihi yerlerinden biridir. O kadar ki milattan önce 8. Yüzyılda Keles ismini iyonların verdiği düşünülmektedir. İon dilinde Kleos veya Klaos kıştan koruyan barınak anlamına gelir. İzmir merkezine en uzak ilçelerden biridir. Merkeze 140 km mesafede yer alan ilçe Bozdağ’ın önünde yer alan bir ovaya kurulmuştur. Kiraz ilçesinden Salihli, Aydın Nazilli ve Alaşehir’e geçilir. Yüzölçümü yaklaşık 60 hektardır. Kınık ilçesi ile beraber İzmir’in geleneksel yaşamını sürdürdüğü bir ilçedir. Batısında Ödemiş ilçesi yer alır. Manisa Alaşehir ilçesine ve Aydın Nazilli ilçesine komşudur. İç ege ikliminin sürdüğü ilçede yaz ayları artık daha sıcak geçmektedir. Geleneksel yaşamın sürdüğü ilçeler ulaşım yatırımları için her zaman değerli bir maden ve yatırım alanı olmuşlardır.

Kiraz İlçesinin Araç Kiralama Firmaları Açısından Büyük Potansiyeli

İlçenin yapısı gereği şehire ulaşım gerekliliği olduğu çok açıktır. Bu durumda otobüs veya minibüsler ile sağlanan ulaşımın bireysel otomobillerin dışında herhangi bir alternatifi olmadığı rahatlıkla görülmektedir. İlçe merkezli herhangi bir oto kiralama firması ya yok ya da aktif değil. Internet üzerinden herhangi bir bilgiye rastlamadık. 50 bin kişinin yaşadığı ve daha modern şehir hayatına bu kadar uzak bir ilçenin aslında bireysel araç kiralama açısından büyük bir potansiyeli olduğunu söylemek hiçte yanlış olmayacaktır. Otomobil kiralama firmaları tüm dünyada modern yaşamı yerleşimlere taşıyanda bir görev üstenmişlerdir. Bu sebeple bu coğrafya da hizmet olmaz anlayışı tamamen yanlış bir düşünce olacaktır. Her sektörün ilki olmak zor olsa da diğer açıdan da karlıdır. Yatırımcılar için potansiyeli yaşlı veya orta yaşlı kesim değil, genç kesim sürükler. Her yeniliğin ilk takipçileri genç nüfus olur. Özellikle ilçe dışını merak eden ve gezmeyi seven genç nüfus burada açılacak ve biraz bile ciddi hizmet verecek rent a car firmalarının yatırımlarını boşa çıkarmayacaktır. İzmir’in Kiraz İlçesi halen araç kiralama firmaları açısından bakir ve yatırıma aç bir alan olarak dikkatimizi çekmektedir. Bu tür bir hizmetin ilçeye de katacağı bir çok değerli gelişimin de olacağı muhakkaktır. Bu tür yerlerde sadece binak araçlardan ziyade minibüs ve midibüs gibi araçlarında da kiralanması düşünülmelidir. Geleneksel yaşamın aile bağları daha güçlüdür. Bu tür aileler kalabalık ailelerdir. 50 Bin kişilik nüfusu düşünürseniz ilk etapta en azından yaz mevsimini kapsayacak büyük veya ticari araç kiralama işi mutlaka ki bu ilçe de karşılığını bulacaktır

Bu site otomobil, motosiklet, İzmir araç kiralama firmaları ve oto kiralama hizmeti hakkında bilgi vermek amacı ile kurulmuştur.

OTOAA05 Sosyal