Kasko Poliçe Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Kasko Poliçesi Sorgulaması Nasıl Yapılır? Kasko Poliçesi Sorgulaması Nasıl Yapılır? OTOAA05

Sigorta Hayatımızın Her Alanında

Günlük yaşantımızda hayatımızın her alanında ev ofis araba sağlık ve diğer tüm konularda sigorta yaptırmaya ihtiyaç duyarız. Güvenlik ve var olduklarımızı koruma içgüdüsü insanlık tarihinin başından beri önemli bir konudur. Sigortacılık da çok geniş kapsamlı ve uzmanlık gerektiren çağımızın önemli bir sektörü olmuştur. Herhangi bir maddi hasar ile karşılaştığımızda sigortacı tüm konuya hakim olmalı ki biz de eksiksiz teminat alabilelim. İşte işimizi sağlama almak için ve her insanın kolayca kullanabilmesi adına burada devreye kasko poliçe sorgulama sistemi giriyor.

Araç Kasko Poliçe Sorgulama Sistemi Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Sigortacılık sektörünün önemli bir bilgi kaynağı kasko poliçe sorgulamadır. Kullanımı basit kolay ve kullanışlı bir sistemdir. Sigortacılık ile bilgisi olmayan kişilerin yoğun olarak kullandığı bu sistemde online sigorta sorgulama sistemi ile kişiye ve araca ait bilgiler verilir ve bu bilgiler sayesinde de bir çok farklı sigorta şirketinden en uygun ve doğru poliçe bulunur. Şirketler arasında ki fiyat farklılıkları da bu sistem üzerinden görülebilir. Bütün sigorta işlemlerimizde başvurmamız gereken bir sistemdir.

Kasko Poliçe Sorgulaması için Kullanılan Sistem;

https://www.sbm.org.tr/tr/OnlineIslemler/Sayfalar/kaskoPoliceSorgula.aspx


Sigorta şirketleri kasko araba konusunda farklı kriterlere göre karar verirler. Kasko prim tutarının belli net bir fiyatı yoktur. Çünkü burada değişkenlik gösteren aracın özellikleri ruhsat sahibinin özellikleri gibi konulardır. Bunların yanında da sigorta şirketlerinin bu özelliklere nasıl bir değer göstergesinde bulunduğu da önem arz eder. Kasko poliçesi sorgulama sistemi ile verilen kısa formu doldurarak birçok sigorta şirketinin kasko sigortası tekliflerini görmek mümkündür. Kapsamını araç ofis ev sahipleri belirleyebilir ya da muafiyetli kasko anlaşması yapabilir. Tabii bu fiyat farklılıklarında poliçe teminatlarına ve daha önce yapılmış poliçelere de bakılır.

Kiralık Araç Kaskosunu Mutlaka Sorgulayın

Resmi olarak çalışan bir çok kiralık araç firması bir çok sigorta ve kasko ile araçlarını sigortalatmışlardır. Bir aracı da kiralamadan önce gene de aracın kasko poliçesini sorgulatmak önemlidir. Sadece kaskonun olmasının dışında bu kaskonun neleri kapsadığı ve teminat bedelini de bilmek hayatidir.
Kasko poliçelerinde marka model farklılıkları fiyatlara da yansır. Aracın yanması çalınması büyük ölçekli kazalarda araç sahibine güvence verir. Aracımızı evimizi güven altına almak için en ideal yöntemdir. Büyük aşılamaz maliyetlerden de bizi kurtarır. Sözleşmede aksi bahsedilmediği sürece kasko sınırları sadece Türkiye sınırları içinde geçerlidir. Can ve mal güvenliği açısından mal canın yongasıdır mantığı ile hareket ederek kasko poliçe sorgulaması yapmalı ve sigortaya önem verilmelidir.

Bu site otomobil, motosiklet, İzmir araç kiralama firmaları ve oto kiralama hizmeti hakkında bilgi vermek amacı ile kurulmuştur.

OTOAA05 Sosyal