Hertz Araç Kiralama

Hertz Araç Kiralama Hertz Araç Kiralama OTOAA05

Tam yüz yıllık bir firmadan bahsediyoruz. Amerika Birleşik Devletleri orjinli firma 1918 yılında kurulmuş. Dünyada ilk araç kiralama hizmetini veren firma olarak söylemelerine rağmen birkaç firmanın daha internet sitelerinde bunu okuduğumuz için hangi firma tam anlamı ile doğruyu veya neyi kast ederek söylüyorlar bilemiyoruz.
Hertz, Türkiye’de 2001 yılından beri Asya Nakliyat ve Dış Ticaret A.Ş. ortaklığı ile faaliyet göstermekte.
Günlük kiralama ve uzun dönem kiralamayı aynı anda başarılı ile gerçekleştiren firma filo araç kiralamaları ile ön planda yer alıyor.
İzmir’de iki lokasyonda faaliyet gösteriyorlar. İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç terminalinde ve İzmir Alsancak’ta araç kiralama şubeleri bulunuyor. Bunun dışında Türkiye’de 25 şehirde şubeleri bulunuyor. Bu şehirler içinde Irak sınırları içindeki Erbil’i de saymışlar. Kuzey Irak ile işi düşen firmalar için bir dip not olarak bunu belirtelim.

Bireysel Araç Kiralamaları

Hertz Türkiye, B,C-F..Q,P gibi isimlendirmeler ile bireysel kiralamalardaki segmentlerini çeşitlendirmiş. B segmenti motor ve hacim olarak daha küçük araçları kapsarken, Q,P segmentleri daha geniş ve lüks araçları kapsıyor. Tek bir otomobil markasına yoğunlaşmamışlar. Hyundai i10 ve Nissan Micra B ve C segmentini temsil ediyor. Bolca Renault marka aracın kiralamalarda kullanıldığını görüyoruz. Nissan Qashqai ve Volvo S60 lüks segmentte yer alan araçlar olarak göze çarpıyor. Araç kiralamalarında standart olarak, Hasar güvence bedeli (Muafiyet uygulaması), Hırsızlık güvencesi (Muafiyet uygulaması), Vergi, Lokasyon hizmet bedeli ücrete dahil.
Standart ücrete dahil olmayan hizmetleri ise şu şekilde sıralamışlar, Süper CDW, Kişisel kaza sigortası, Benzin ücreti, Süper cover (Ekstra), Ek sürücü ücreti, Genç sürücü ücreti.
Öncelikle her araç kiralama firmasında göze çarpan hasar durumları için az bilgilendirme maalesef Hertz firmasında da var. Kiralama yaparken mutlaka standart ücrete hangi kaza ve hazarların dahil olduğunu net olarak sormanızda fayda olacaktır. Zira internet sitelerinde bu bilgi çok karışık olarak anlatılmış.
Misal Süper CDW veya Süper Cover ne demek bulamıyoruz.

Bireysel Günlük Araç Kiralama Ücretleri

Bunun dışında küçük hacimli araçların kiralama bedelleri oldukça uygun. Diğer ulusal ve yurtdışı orjinli firmalara göre neredeyse %25-30 daha az bir bedelle kiralama yapabiliyorsunuz.
Ofis kiralamaları ile online kiralamalar da fiyat farkı yok. Gün sayısı uzadıkça da iyi indirimler alabiliyorsunuz. Kampanyaları bol değil. İlginç bir kampanyası 3 gün kiraladığınız aracı isterseniz satın alabilme hizmeti. Satın aldığınız takdirde 3 günlük kiralama bedeli satın alma fiyatından düşülüyor.
Findeks sorgusu yine zorunlu. Eğer kredi durumunuz iyi değilse araç kiralamanız biraz zor gözüküyor. Kiralama için elbette kendi üzerinize geçerli ve ön provizyon kadar limiti olan bir kredi kartı gerekli.
Ön provizyon uygulanır dışında bedel ile ilgili bir bilgi internet sitelerinde yok. SikayetVar.Com sitesinde de en sıkıntılı konu geç iade edilen ön provizyon bedelleri.
Her araç kiralama firmasından yapılan kiralamalarda uyaracağımız gibi burada da kiralama esnasında mutlaka aracı kontrol edin ve 4 bir yanını fotoğraflayın. İade ederken de yine aynı süreci tekrarlayın. Sizden kaynaklanmayan bir hasar meydana gelirse ileride kredi kartı bilgileri firmada olduğundan dolayı yapılan ceza çekimlerinde kanıt elinizde olur.
Ve yine ekstra sigorta yaptırdıysanız da bunun neleri kapsadığından emin olun.
Bir önemli konu ise araç kiralama sözleşmelerinizi uzun süre saklayın. Ön provizyon ödemesinin yapılmaması veya ceza mahiyetinde fazladan kredi kartınızdan miktar alınması durumunda yasal yollara başvurduğunuzda elinde bir belge olması gereklidir.

Hertz Aylık Araç ve Filo Kiralama Hizmeti

Aylık kiralamalar ile araçların bedelleri diğer firmalara göre uygun fiyatlar ile verdiklerini gözlemledik. Yine de bu tür kiralamalar için internet yerine ofis yetkilileri ile temasta olunması daha doğru gibi geliyor. Bireysel kiralamada da internet sitesinde bir çok soruya verilen cevaplar net değilken uzun kiralamalardaki hakların neler olduğunu yetkililerden karşılıklı net öğrenmek daha iyi olacaktır.

Bu site otomobil, motosiklet, İzmir araç kiralama firmaları ve oto kiralama hizmeti hakkında bilgi vermek amacı ile kurulmuştur.

OTOAA05 Sosyal