Enterprise Rent A Car

Enterprise Rent A Car Enterprise Rent A Car OTOAA05

ABD merkezli olarak 1957 yılında kurulan Enterprise şirketi te dünya çapında en büyük araç kiralama şirketi olduklarını web sitelerinde belirtiyor. Yaklaşık 2 milyon araç sayısı ve 85 ülkede hizmet firma 2007 yılında National ve Alamo markalarını da bünyesine katmış. Türkiye’de oldukça eski bir geçmişleri var.
Yes Oto Kiralama A.Ş. olarak 1990 yılından beri hizmet vermekteler. Türkiye’de ilk defa havayolu firmaları ile ortaklık kuran ve internet üzerinden araç kiralayan firma olduklarını da belirtiyorlar.
Firma’nın İzmir’de Adnan Menderes Havalimanı, Alsancak ve Çeşme, Alaçatı olmak üzere 3 araç kiralama ofisleri bulunuyor. Bunun yanı sıra internet üzerinden hem kendi hem anlaşmalı oldukları internet aracı şirketleri üzerinden hizmet veriyorlar.

Araç Kategorileri ve Durumları

Ekonomik, Compact, Orta, Üst, SUV, Lüks ve Minibüs olarak segmentleri bulunan firma kredi kartına ön provizyon ile kiralama hizmeti vermekte.
Provizyon bedelleri yaklaşık minimum 100 dolar olacak şekilde belirtilmiş. Renault, Hyundai marka araçlar ekonomik ve orta segmenti oluşturuyor. Lüks araç kiralama da Mercedes ve BMW marka araçları kiralayabiliyorsunuz. te bulabiliyorsunuz. Ford Tourneo ve Peugeot Travaller model ve marka araçlar minübüs kategorisinde bulabileceğiniz araçlar.
Web siteleri net bir şekilde hizmet detaylarını veriyor. Online Kiralama esnasında da gerçekten açıklayıcı bir siteleri var.
Ekonomik ve Orta kategorideki araçları uygun fiyatlar ile kiralayabildiğinizi söyleyebiliriz.
ŞikayetVar.Com sitesinde şikayet sayısı yüksekte olsa çözüm oranları da yüksek. Enterprise firmasının şikayetleri ciddiye aldığı açık. Yaklaşık %60 oranında şikayetler mutlu bir şekilde çözülmüş.
Genel kuralları da net şekilde yazmışlar. Bu kurallara uyulduğu takdirde herhangi bir sorun yaşamayacağınızı söyleyebiliriz.
Kampanyaları da takip etmenizi de öneriyoruz. Zira diğer uluslararası bağlantılı rent a car firmalarında olduğu gibi seyahat ve telekom firmaları başta olmak üzere ortak bir çok kampanyaları var.
ABD’de sektörün yüzde ellisinden fazlasına tek başlarına hakim olduklarını belirtiyorlar. Bu bilgileri araştırdığımızda doğruluk payı olduğunu gördük. Enterprise holding ismi altında gerçekten başarılı bir iş yaptıklarını söyleyebiliriz.
Açıkçası nedenlerini de anlamak kolay. Araştırdığımız araç kiralama firmaları açısından müşteri şikayetlerine en iyi geri dönüş oranı Enterprise firmasına aitti. Ayrıca web sitelerinde kiralama yapmak istediğinizde bilgilere açık ve net ulaşabiliyorsunuz. Web siteleri de net bir tarzda kurulmuş ve sonuç odaklı.
Filo ve Kurumsal Oto Kiralama Durumları
Filo ve kurumsal kiralamalarda da iddialı şekilde varlar. Bir eksiklik internet sitesi üzerinde direkt filo araç kiralamalarına ulaşmak mümkün değil. Bir iletişim formu ile biz size ulaşalım prosedürü ile çözüm getirmeye çalışmışlar. B da filo kiralamada standart bir fiyat politikası gütmedikleri sonucunu doğuruyor. Firmadan firmaya bir pazarlık payı olacağı sonucunu da çıkarabiliriz.
Kurumsal kiralamalarda fiyat avantajlarının yanında temel avantaj olarak müşterilerine tanımlı özel satış ve destek uzmanı ile daha hızlı cevap vermek olarak özetleyebiliriz. Kurumsal müşterilere araç bulunabilirliğinde de öncelik verdiklerini de web sitelerinde belirtmişler.

Kiralık Araçların Sigorta Durumu

Neredeyse tüm rent a car firmalarının web sitelerinde araç sigortası konusu nedense es geçiliyor. Çok az bilgilendirme veriliyor. Standart yapılan rent a car sigortasının tam olarak neyi kapsadığını net kimse bildirmiyor. Neyi kapsamadığını ek sigorta seçeneklerinden çözmek gerekiyor.
Bu çaptaki firmalardan hizmet alınması durumunda sigorta kapsamının ek sigorta seçenekleri ile geliştirilmesini şiddetle tavsiye ediyoruz. Standart sigorta, klasik trafik sigortasının kapsamları ile eklerden anlaşılacağı gibi çok sınırlı durumda.
Enterprise firması ek sigortalar ile birkaç seçenek ek sigorta sunmuş.
Mini Hasar Sigortası seçeneği sunmuş. Bir limite kadar (belirtilmemiş, araç kiralarken sormanız gerek) Lastik, cam ve farlar hariç tutularak, araçtaki küçük hasarları araç üzerindeki mini hasar sigortası ile karşılayabiliyorsunuz.
LCF, (lastik, cam, far sigortası) ile lastik, cam ve farları ayrıca sigortalıyorsunuz.
Zorunlu tutulan mali mesuliyet sigortası kapsamını ihtiyari mali mesuliyet sigortası ile üçüncü şahıslara tazminat durumlarında, maksimum bedeli 250 bin TL yi aşmayacak şekilde arttırabiliyorosunuz.
Ek ferdi kaza sigortası ile araç içindeki yolcular için oluşan bir kaza durumunda çıkabilecek tazminatları karşılamak adına (kiralarken soracağınız) limitler dahilinde ekstra bir güvence satın alabiliyorsunuz.

Kiralama Sektöründe Büyüme Politikaları

Enterprise firması Yes Oto kiralama adı ile franchise ile sizde enterprise ismi altında bir araç kiralama ofisi açabilirsiniz.

Bu site otomobil, motosiklet, İzmir araç kiralama firmaları ve oto kiralama hizmeti hakkında bilgi vermek amacı ile kurulmuştur.

OTOAA05 Sosyal