Budget Rent A Car Firması

Budget Rent A Car Firması Budget Rent A Car Firması OTOAA05

1958 yılında Budget Rent A car ismi ile Los Angeles, Amerika’da Morris Mirkin tarafından kurulmuştur. Şirketin Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’daki yatırımları Zodiac Europe Ltd. şitketine aittir. ’e aittir. 2007 Haziran ayından itibaren Türkiye’de Koç Holding grubu altında faaliyet gösteren Otokoç Otomotiv Ticaret ve Sanayi A.Ş. şirketi ile beraber hizmet vermeye başlamıştır. Dünyadaki yatırımlarının bazıları kendi yönettiği bazıları franchising yatırımlardır. Yine tüm denetimi sıkı sıkıya yapılan ama yatırım yaptıkları ülkenin yerel firmaları ile hizmet vermektedirler.
Budget Rent A Car Türkiye İstanbul, Ankara, İzmir ve Bodrum merkezli, bu lokasyonlardaki veya yakınındaki müşterilerine seyahat, toplantı, kongre, özel gün, protokol programları için Şoförlü Araç Kiralama ve Transfer Hizmeti vermektedir.
Budget Rent A Car firması yurtiçi ve yurtdışı kampanyaları ile sektörde öne çıkmaktadır. Şirketlerin kurumsal filo ihtiyaçlarını karşılamak için profesyonel çözümler vaadi ile hizmet veren firma arkasında Koç grubunun diğer firmaları ile olan yakın işbirliği ile rekabette avantaj sağlamaktadır.
Biz İzmir Alsancak merkezli bir kiralama işlemini sitelerinden yapmak istedik. Özellikle online sitelerinden yapacağınız ödemelerde %40’a yakın bir indirim yapmaktalar. Araç kiralamaları için en az ehliyet yaşı uygulamaları var. Yani ehiyet tarihiniz 1 yaşını doldurmak durumunda, bu araca göre 2 veya 3 yıl olabiliyor. Kredi kartı şart koşuluyor. Otomatik araçlarda %10 kadar fiyat farkları var.

Araç Kiralama Koşulları

Firmadan araç kiralayabilmeniz için en az 21 yaşında olmanız da gerekiyor. 19-21 yaş aralığında iseniz araç segmentelerine( her araç segmentinde bu hizmet yok) göre ekstra ücret ödeyerek araçları kiralıyabiliyorsunuz.
Araçlar en az 24 saat kiralanabiliyor.
Araç kiralama fiyatlarına hasar sorumluluk, hırsızlık güvenceleri dahil. Fiyatlar KDV içinde olacak şekilde sitede ilan edilmiş.
Navigasyon, çocuk koltuğu, ek sürücü, ekstra trafik sigorta güvencesi, mini, süper mini hasar güvenceleri ve araç içinde bulunan kişilerin ölümü, yaralanması durumunda devreye girecek ferdi kaza güvencesi ekstra bedel ödeyerek alınabiliyor.
Araçlar tam depo olarak teslim ediliyor. Ve aynen o şekilde isteniyor. Olmadığı takdirde aradaki fark ücrete yansıtılıyor.
Otomobiller için kiralamalarda günlük 500 km limiti var. Limitlerin aşımında km başına ücret alıyorlar.
İlave sürücü içinde ücret ödemeniz gerekiyor. Yani ikinci bir sürücü aracı kullanacaksa bunu yazdırmanız ve ücretini ödemeniz şart. Kaza durumunda bunun sorumluluğunu yoksa almayacaklarını belirtiyorlar.
Maddi kazalarda aracın hasarını üstleniyorlar. Hırsızlık durumunda da keza öyle. Ancak şartlarda muallak olan kısım 3. Şahıslara verilecek zararlar ve karşı araca verilecek zararlarda ne olacağı. Bunun için kiralama anında ekstra hizmet bedeli istediklerini gördük. Detaylar içinde ofislerimizden alabilirsiniz ifadesi ile konu biraz açık bırakılmış.
Kaza anında mutlaka ilk önce firmaya bilgi verilmesini ve kaza ile ilgili tüm rapor, yasal belgelerin karakoldan, jandarmadan alınmasının çok önemli olduğunu üzerine basa basa belirtmişler.
Araç kiralama sırasında mini hasar ve süper mini hasar güvenceleri de ekstra bedel ile sunuluyor. Sanırız küçük kazalarda bu yararlı bir uygulama olacaktır.
Teslim için 1 saat gecikme hakkı verilmiş, yoksa günlük kiranın %40’ını, %50’sini alıyorlar.
Trafik cezaları size ait. Bu zaten araç kiralamada genel bir kuraldır.
Kiralama yapmadan önce sitelerinden tüm detayları öğrenmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ofislerinden de aklınızdaki soruları sormadan ayrılmayın.

İzmir'de Hizmet Veren Bu Araç Kiralama Firması için Yorumumuz

Arkasında kurumsal bir holding olması güven verici. Bakımlarından, yolda kalmasında endişe etmiyorsunuz. Yolda kalma durumunda yeni bir araç alabileceğiniz bir çok ofisleri var. Kiralama yapmak isterseniz açıkçası mutlaka online sitelerinden yapmanızı istiyorlar. Ofiste ödeme yapmak isterseniz arada ciddi fiyat farkı var. Araçlar son model denmiş ama arada Fiat Linea araçlarda gördüğümüz için yılı yılına son model olduğunu düşündürtmedi. Keza Fiat Linea’ların üretimi sonlandırıldı.

Firmanın Kiralık Araç Filosu

Kiralık araç filoları economic, comfort ve luxury olarak ayrılmış. Economic ve comfort segmenti Fiat Egea, Fiat Linea, Renault Clio, Reanult Megane, Nissan Qashqai , VW Golf, Kia Niro Hybrid ve Ford Focus marka ve model araçlardan oluşuyor. Luxury segmentte Mercedes C Serisi, Turneo Custom, Peugeout 5008 araçlar kiralık araç filosunu oluşturuyor.

Her aracın her an hazır olup olmayacağını bilemiyoruz. Muhtemelen lokasyondan loksyona fark olacaktır.

Araç Kiralama Fiyatları

Sadece ekonomik bir araç ile seyahat imkanı arıyorsanız İzmirdeki şahıs firma kökenli oto kiralama firmalarına göre fiyatlar %40-%50 daha pahallı.
Şehirden şehre fiyat değişimi görmedik. İster İzmir’de olun ister başka bir lokasyonda rent a car hizmeti için aynı fiyatları ödüyorsunuz.
İzmir’ bir firma sahibi iseniz yol giderlerini masraf olarak gösterebileceğinizi de düşünerek bu aradaki fark verilen hizmet ile de dengelenecektir.
Sürekli araç kiralayan işletme sahipleri için Budget rent a car firmasının kampanyalarını takip etmesini ısrarla belirtiriz. Kampanyaları gördüğümüz kadarı ile zaman zaman fiyatlar şahıs firmalarında da daha aşağı gelebiliyor.

Bu site otomobil, motosiklet, İzmir araç kiralama firmaları ve oto kiralama hizmeti hakkında bilgi vermek amacı ile kurulmuştur.

OTOAA05 Sosyal