Avro Rent A Car Firması

Avro Rent A Car Firması Avro Rent A Car Firması OTOAA05

Firma 2004 yılında kurulmuş İstanbul Atatürk Havalimanı iç ve dış hatlarında faaliyete geçmiş Türkiye kökenli bir rent a car, araç kiralama firması. 2010 yılında tanınmış ABD menşeili Dollar Rent a Car firması ile beş yıllık kısa süren ortaklığın ardından tekrar Avro araç kiralama firmasını canlandırma kararı alınmış. Firma, İstanbul, Ankara, İzmir, Kayseri ve Bodrumda şubeleri başta olmak üzere bir çok ilde ofisleri var. 1000’den fazla araç, çok çeşitli araç segmentinde hizmet verdiklerini belirtmişler. Ayrıca İzmir Adnan Menderes Havalimanı da dahil olmak üzere bir çok ilin havalimanında araç kiralama ofislerinin olduğunu yazmışlar.
Firma bayilik sistemi ile ticari hayatını sürdürmekte. Böylece kısa zamanda çok sayıda araç sayısına ulaşmışlar.

Araç Filoları

Araç filolarının segmentlerini, ekonomik, orta, lüks ve minibüs olarak çeşitlendirmişler. Araç filoları daha çok Hyundai, Fiat, Toyota ve Renault marka araçlardan oluşan kiralık vasıtaları içeriyor. Renault Fluence, Megane, Symbol-Joy, Clio model araçlar, Toyota grubundan Corolla, Auris ve Yaris model araçlar, Hyundai grubundan Accent model araçlar ekonomik ve orta grubu oluşturmakta. Bu açıdan firmanın belli bir odaklandığı otomobil markası yok. Araç modellerinin 2013, 2018 aralığında olduğunu görüyoruz. Volkswagen grubu araçlar olan Polo, Golf, Passat model araçlarla yine aynı gruba ait Skoda markalı Octavia, Rapid Sedan araçlar portföylerini oluşturuyor.
Lüks segmentte ise Mercedes C serisi araçlar ile hizmet veriliyor. Bizim açımızdan diğer oto kiralama firmalardan değişik olarak lüks kiralık araç kataloğunda Amerikan Jeep Renegade model araç görmek ilginç oldu. Bunun yanı sıra Renault Trafic, Volkswagen Caravelle model minibüslerde araç kataloglarında yer almakta.
Araç kiralama kampanyalarında genel bir kampanya yapmaktansa ofis ofis kampanyalar düzenlediklerini gözlemledik. Bu bayilik sisteminin getirdiği biraz da dezavantaj.
Firma ikinci el otomotiv işinde de var. Censa otomotiv markası ile ikinci el araç satış hizmeti de vermekteler.
Araç kiralama fiyatları açısından değerlendirirsek, karşılaştırma olarak Koç Grubunun Budget Rent A Car firmasının yaklaşık %40 daha altında fiyatlar ile araç kiralayabiliyorsunuz. Yine bu grup ta web sitielerin de hemen öde seçeneklerinde büyük indirimler yapıyorlar. Ekstra hizmet olarak, bebek koltuğu, navigasyon, ek sürücü, mini hasar sigortası, ihtiyari mali mesuliyet sigortası ve tam sigorta hizmetlerini alabiliyorsunuz. Bu hizmetlerin bedelleri de Budget firmasına göre çok uygun. Ancak sigortaların kapsadıkları bedeller ise çok düşük.
Maalesef sitelerinde hem bu hizmetler, hem sigorta kapsam ve maddi korumaları hakkında çok bir bilgi bulamadık. Araç kiralama ile ilgili genel şartların biraz daha esnek olduğunu söyleyebiliriz. Araç kiralamak için 20 yaşında olmanız ehliyetinizin de 1 yaşını geçmiş olması gerekiyor.
Kiralama sırasında findeks notunuza baktıklarını da ilave edebiliriz.

İzmir'de Hizmet Veren Avro Rent Araç Kiralama Firması için Yorumumuz

Web siteleri daha açıklayıcı ve kullanışlı olabilirdi. Araç kiralama sektöründe gelişmek istiyorlar ise daha açıklayıcı olmak büyük önem taşıyor. Bayilik sistemi hızlı gelişmeyi sağlasa da bir düzensizlik getiren sistemlerdir. Yani araç kiralama konusunda ofislerin merkezlerden daha fazla söz hakkı olabiliyor. Bayi sisteminin dezavantajı olan bu genel düzensizlik web sitesi ile bayileri arasında iletişim eksikliğine neden olmuş olabilir. Web sitesinin kullanışlılık ve görselliğindeki aksamalarda biraz güven kırıcı.
Hizmet kalitesi ile ilgili hem Şikayet Var sitesinde hem Google yorumlarında durumları da pek iç acıcı değil.
Elbette 1000’den fazla araç kapasiteniz varsa şikayetlerinin de sayısının yüksek olması da normal olabilir

Bu site otomobil, motosiklet, İzmir araç kiralama firmaları ve oto kiralama hizmeti hakkında bilgi vermek amacı ile kurulmuştur.

OTOAA05 Sosyal