Avis Araç Kiralama

Avis Araç Kiralama Avis Araç Kiralama OTOAA05

Avis, araç kiralama firması dünyada rent a car işini ilk olarak bir sisteme dökmüş firma olması ile ünlüdür. 1946 yılında ABD’de hizmet vermeye başlayan firma şu an dünyanın 120 ülkesinde her yık yaklaşık yirmi milyon kişiye araç tedarik etmektedir.
Budget gibi Avis firması da Koç Holding altında Otokoç Otomotiv işbirliği ile hizmet vermektedir. Dünyanın neredeyse tamamında araç kiralama hizmeti veren Avis, Türkiye’de de özellikle kurumsal araç kiralama ve filo kiralama hizmetleri ile ön planda yer almaktadır.

Kiralık Araç Modelleri

Avis marka olarak Koç Holding’in desteğini almış gözüküyor. Araçlarının bir çoğu doğal olarak Fiat markalı kiralık araçlardan oluşuyor.
Her segmentte ve marka, modelde araç filolarında bulunmakta. Lüks segment dışında SUV modelleri de ayrı bir segment olarak tanımlamışlar.

Kiralama Avantajları ve Dikkat Çeken Noktalar

İki dikkat çeken nokta var. Birincisi düzenledikleri kampanyalar, ikincisi internet üzerinden aracı siteler üzerinden yapılan kiralamalardaki fiyat avantajları.
Birincisinden başlarsak, o kadar çok kampanya düzenlenmiş ki ister istemez kampanyalar kafa karıştırıcı bir durum halini almış. Koç Holding bünyesindeki Opet gibi petrol istasyonları ile olan anlaşmaları en dikkat çekici avantajları sağladıkları kampanyalar.
Yalnız bu kampanyaların çoğunu yakalamak için aracı Avis’in internet sitesini takip etmekte fayda var. Fakat aracı bu siteden kiralama yapmanız neredeyse imkansız. Avis firmasının kendi web sitesi gerçekten kötü. Araç kiralamak çok zor. Biz denerken de site sürekli hata verdi. Bu çapta bir firma hele ki internet üzerinde rezervasyon alan bir sektör için “nasıl olur yahu” dışında aklınıza söz gelmediği hatalara şahit olmak bir açıdan ilginç dahi oluyor.
Diğer bir sıkıntı ise kampanyaların çokluğu hem müşterilerin hem çalışanlarının kafasını oldukça karıştırmış gözüküyor. Ciddi indirimler vaat edilen kampanyalar ise daha da talebi arttırmış. Artan talep daha başka sıkıntılara sebep olmuş.
Uçuş mili kazandıran kampanyalar firma çalışan ve sahiplerine göre güzel kampanyalar. Kiralama günü başına kazanılan miller ile iyi bir noktadan insanları yakalamışlar.
Özellikle uçak yoluyla seyahat edenler havalimanı araç kiralamalarında bu kampanyalar yüzünden ilk tercih olarak Avis firmasını seçtiklerini düşünmek yanlış olmaz.
Avis firması sadakati ödüllendirecek bir kart uygulaması da sunuyor. Firmanız Avis ile çalışıyorsa veya sık olarak bu firmadan araç alıyorsanız Avis Preferred kart uygulaması ile bir çok küçük ama güzel avantajlar alabiliyorsunuz.

İzmir Avis Rent A Car Şubeleri

İzmir’de 5 merkez ile hizmet vermekteler. Alsancak, Bornova ve Çeşme ilçesinde rent a car ofisleri buluyor. Ayrıca Adnan Menderes Havalimanında İç ve Dış Hatlar terminalinde de araç kiralama ofisleri bulunuyor.
5 lokasyonun da Google yorum durumlarını özetlersek,
Avis Çeşme’de bu şöyledir diyebilecek çok yorum bulamadık. Bu da çok sık tercih edilmediklerini düşündürdü.
Avis Bornova, Koç Birmot’un olduğu yerde yer alıyor. Çok yorum olmasa da yorum yapanların genelde olumlu verdiği bir şube.
Avis Alsancak en yoğun kullanılan İzmir Avis şubesi diyebiliriz. Oldukça fazla yorum yazılmış. Genel olarak memnuniyet seviyesi yüksek.
Avis havalimanı şubelerinde ise müşteri portföyünden de kaynaklı pek mutlu olmamışlar. Çalışanların ingilizce bilmesini olumlu karşılayıp, mutlu bir şekilde çalışmadıklarını ilave etmişler.
Yorunlarda özellikle belirtilen nokta şubelere gitmeden önce mutlaka şubeye ulaşıp rezervasyon almanız gerektiği. Aslında sık iletişim bir çok aksamayı ortadan kaldıracak gibi gözüküyor.
Avis İzmir şubeleri 5 üzerinden 4 alan bir çalışma temposu sergiliyor.

Avis Araç Kiralama
Avis Araç Kiralama

Internet Üzerinden Oto Kiralama Fiyatları Daha Avantajlı

Bunun dışında bireysel kiralama yapacakları içinde mutlaka internet siteleri üzerinden kiralama yapın. O zaman fiyatların ulusal ölçekte çalışan bir firma için uygun seviyede olduğunu söyleyebiliriz.
Aracı oto kiralama web sitelerinden kiralama yapmak istediğinizde gerçekten uygun fiyatlar ile karşılaşıyorsunuz. Bir çok lokasyonda bir çok araç kiralama firması içinde en iyi fiyatı Avis firmasının sunduğunu gördük.
Avis, internet üzerinden yapılan bireysel hizmet alımlarında yerel firmalar ile neredeyse rekabet edecek bir fiyat politikası güdüyor. Yine de ulusal firmalar için uygunda olsa yarı fiyata yerel firmalardan araç kiralama yapabiliyorsunuz. Arkasında kurumsal bir firmanın desteği olması çoğu zaman iyi bir özellik olsa da zaman zaman bunun zararlı olduğu, ilgisizliklere sebep olduğunu söyleyebiliriz.

Şikayet Durumu

“Şikayet var” sitesinde de yoğun talepten dolayı da bir çok sıkıntı yaşandığını okuduk. Sıkıntıların büyük çoğunluğunun sebebinin yoğunluk olduğu gerçeği de var. Bu yoğunluk çalışanların ilgi ve alakasına da yansımış ki bir çok müşteri kötü davranıştan şikayet etmiş.
Şikayetlerin Anadolu illerinde de yoğunlaşması da dikkat çeken bir başka unsur oldu. Sanırız ki şubeler büyükşehirlerden uzaklaştıkça daha çok yerel firmalar gibi hareket etmeye başlıyorlar.
Bireysel kiralamalar da ise sıkıntılar çok olsa da günde yüzlerce araç kiraladıklarını düşününce şikayet sayısı normal görülebilir.
Ayrıca kiralama yaparken bazen istediğiniz araca ulaşmanın zorluğundan bahseden pek çok yorum okuduk.
Bazen iki kredi kartı istendiği gibi yorumlarda okuduk. İster ilk, ister sadık müşterisi olun mutlaka yanınızda kredi kartınız olmalı. Ön provizyon çekecek kadar limitiniz ve Findeks notunuzun da uygun olduğuna dikkat ederek şubelere ulaşmanızı tavsiye ediyoruz.

Kurumsal, Acente Anlaşmaları, Şöförlü Kiralama ve Transfer Hizmetleri

Avis, arkasında Otokoç desteği olan, dünyanın en bilinen araç kiralama firması. Sitelerinin de bireysel araç kiralama yapmanın hiçte kolay olmadığını hatta imkansız gibi olduğunu gördükten sonra kurumsal, filo kiralamalara yöneldiklerini düşünüyoruz.
Uzun dönem kiralamaya sitelerinde ayrı bir başlık açmışlar. Operasyonel, filo kiralamalarında acente anlaşmaları ile yıl boyu sabit fiyat garantisi gibi avantajlar sunuyorlar.
İçlerinde İzmir’de olmak üzere İstanbul, Ankara, Bodrum lokasyonlar da şoförlü kiralama ve transfer hizmetleri de vermekteler.

Bu site otomobil, motosiklet, İzmir araç kiralama firmaları ve oto kiralama hizmeti hakkında bilgi vermek amacı ile kurulmuştur.

OTOAA05 Sosyal