Güzelbahçe Araç Kiralama

Güzelbahçe Araç Kiralama Güzelbahçe Araç Kiralama OTOAA05

Güzelbahçe araç kiralama yönünden çok zayıf kalmış bir ilçemiz. Çeşme gibi bir tatil ilçesine giderken sahil kesiminde geçiş ilçesi gibi kalmış olması, ilçe sakinlerinin neredeyse İzmir’in en zengin kesimi olması rent a car firmalarının bu ilçeyi ihmal etmeleri sonucunu doğurmuş.
Oto kiralama firmalarının bakış açısında yapacağı küçük bir değişiklik bunu değiştirecektir. Öncelikle Ege'nin incisi olan İzmir, doğasıyla, tarihi yerleriyle turistlerin ilgisini çekmektedir. Güzelbahçe ilçesi de aynı doğal güzelliklere sahip bir yerdir. Ege'ye kıyısı olan bu beldede tekne yapımı ve gemicilik ile meşhurdur. Nezih ve sakin olan bu belde, tatilcilerin en çok uğradığı yerlerden biridir. Deniz ve doğayı iç içe bulabileceğiniz bir yer olan İzmir Güzelbahçe, rent a car seçenekleriyle doyasıya gezilebilir. Sakin yaşamı özleyen İzmirlilerin ve emeklilerin en çok tercih ettiği Güzelbahçe ilçesidir. Tamamen aile yeridir. Bu aileler ise lüks yaşam sürebilecek sosyo-ekonomik yapıya sahiptir. Gerek tatil olsun, gerekse iş seyahati olsun, her zaman rent a car hizmeti ihtiyacı meydana gelmektedir. Ekonomik gücü yüksek olan kesim Araç kiralama hizmetinin problemsiz bir şekilde meydana gelmesi için, bu işi profesyonel yapan firmalar tercih edeceklerdir. Araç filosunda modelli ve konforlu araçları tercih eden şirketler daha fazla tercih edilmektedir. Olumsuz hava koşullarına karşı özel tasarlanan bu araçlar, yol yorgunluğunu hissettirmeyen özelliklere sahiptir. Böylece hizmet almak isteyenler farklı farklı lüks araç kullanma fırsatını elde etmektedir.
Özetle araç kiralama hizmeti aslında daha çok zengin kesime hitap eden bir hizmettir. Genelde hizmet kiralamak isteyen kesim firmaların istediği maddi yükümlülükler olan kredi kartı ile ön provizyon alma işlemlerinden diğer teminatlarını karşılamak için mutlaka iyi bir gelir düzeyinde veya arkasında bir firma desteği olan kesimdir.

Zengin Kesim Neden Kiralık Araç Tercih Eder?

Çünkü zengin kesim böylece aracını daha az yıpratmış ve trafikte daha az risk almış olur. Trilyonluk araçları her daim karmaşık trafiğe çıkarmanın risklerinden de kurtulmuş olurlar. Son model jipi olan biri her zaman 1980 model murat 131 ile aynı trafiği paylaşmak istemez. Ayrıca böylece araçlarını daha az bakıma götüreceklerdir. Her iki ayda bakıma ayıracakları zamanda onlara kalacaktır.
Yine zengin ailelerde her ehliyeti olan kişinin aracı olmayacaktır. Genelde en fazla iki veya üç araç bir ailede mevcut olur. Ehliyeti olan genç aile üyeleri ise araç kiralama yoluna gitmektedirler.
Rent a car firmaları Güzelbahçe ilçesini bu vizyon ile değerlendirilirse bu kesime yakın hizmet vermenin ne kadar doğru bir uygulama olduğunu anlaşılacaktır.

Araç Tercihinde Doğru Karar

Rent a car hizmetinde hem firmalar hem kiralayanlar açısından doğru aracın tercih edilmesi, birçok problemi ortadan kaldırmaktadır. Kırsal bölgelerde jeep türü araçlar daha çok tercih edilmektedir. Şehir içinde ise seri ve daha az yakıt tüketen araçlar tercih edilmektedir. Oto kiralama tercihinin doğru yapılması için dikkatli tercih yapmalıdır. Güzelbahçe gibi ailelerin yoğun olduğu ikametlerde, aile tipi araba seçenekleri, gerek bagaj konusunda olsun, gerekse rahat yolculuk olsun, daha etkili sonuçlar vermektedir.

Aracı Kiralayan Kişi Hangi Haklara Sahiptir?

Araba tercihinden sonra, her iki taraf arasında kira sözleşmesi imzalanmaktadır. Kiralama işlemlerinde, kiralayanın adı soyadı, kiralama süresi, kiralanan aracın bilgileri sözleşmede belirtilmektedir. Ayrıca sözleşme metni de incelenmelidir. Tercih edilen otomobil amaç dışı kullanılamaz. Amaç dışı veya ticari amaçlı kullanılan araçlar, geri alınmaktadır. Otomobil, sözleşmede adı geçmeyen kişiler tarafından kullanılırsa sözleşme iptal olur. Bu esnada meydana gelen zararlar kiralayan kişiye aittir. Aracın trafik polisi tarafından çekilmesi veya başka bir nedenle çalınması durumunda, firmayı aramanız gerekir. Köprü, park ve benzeri yerlerdeki ücretler, kullanıcıya aittir. Firmalar, oto muayene, sigorta, vergi ve sanayi bakımı gibi kategorilerde sorumludur.

Lüks Araçlarla Doyasıya Gezin

Kiralık araçlarla, eğer firmalar aksini belirtmedikçe yüksek km sınırlarında gezme olanağına sahipsinizdir. Yaz aylarında klima, kış aylarında etkili ısıtma özelliğine sahip kiralık araçlar, kullanım kalitesi üst seviyede olan araçlardır. Günlük, aylık ve yıllık kategorilerde tercih edilen araçlar, şahıslara veya şirketlere kiralanmaktadır. Şirketler genellikle yıllık kiralama seçeneklerini tercih etmektedir. Son zamanlarda şahıslar için de yıllık kiralama programları oluşturulmuştur. Ehliyet konusunda ve araç kullanımı konusunda engeli olmayan kişiler araçları kullanabilmektedir.
Güzelbahçe ilçesinde lüks araç kiralama hizmeti vermenin bu sebeplerden dolayı açık bir potansiyeli bulunmaktadır.

Güzelbahçe ve Yakınında Olan Araç Kiralama Firmaları

Egeli Oto Kiralama
Tel: 05324356379
Adres: Yalı Mah. Mithatpaşa Cad. 425/A Güzelbahçe, İzmir


Arslan Bey Oto
Tel: 0 541 442 99 66
Adres: Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi No : 57 / D Çamlıçay Mahallesi Urla, İzmir


FIA Rent A Car
Tel: 0 532 111 30 30
Adres: Mehmet Ali Akman Mahallesi, Mithatpaşa Cd. No:1117, 35290, İzmir
Web: https://fiarentacar.com/

Bu site otomobil, motosiklet, İzmir araç kiralama firmaları ve oto kiralama hizmeti hakkında bilgi vermek amacı ile kurulmuştur.

OTOAA05 Sosyal