Buca Araç Kiralama

Buca Araç Kiralama Firmaları Buca Araç Kiralama Firmaları OTOAA05

Arabaya düşkün ilçe sakinleri ile Buca, yerel araç kiralama firmaları için en doğru faaliyet alanlarından biridir. Buca, İzmir'in merkez ilçelerinden biridir. Doğal güzelliklere sahip olan bu ilçe, Kadifekale’ye yakınlığı ile ile ünlüdür. Tarihi köprü özelliğinde bu tarihi mekan, İzmir iline gelen turistlerin ilgisini çekmektedir. Dokuz Eylül Üniversitesi de büyük iki kampüsü ile buradadır. Buca, bu sebeple İzmir'in öğrenci semtidir. Bu nedenle gelir düzeyi olarak orta sınıftır. Buca, tarihi özelliğini yavaş yavaş yitiren kalabalıklaşan bir bölgedir. Kültürel anlamda dar ve orta gelirli bir nufüsun olduğu Buca'da otomobil ise diğer gereklilik özelliklerinin yanında sosyal statü aracı olduğu için Buca araç kiralama firmaları açısından büyük bir potansiyel barındırmaktadır.

Buca’da Gezilecek Yerler

Gezilebilecek ve görülecek yerleri arasında Buca Gölet, Hasanağa Parkı, Yedigöller yapay gölleri, Mevlana Heykeli ve elbette tarihi öneme sahip hipodromu sayılabilir. Forbest çarşısı’da alışveriş ve gezme mekanları olarak en bilinen yeridir.
Bunun yanında otomobil tutkunlarını ve alım satım yapanların mekanı, tüm galericilerin bulunduğu Otokenti de unutmak olmaz. Otokent Galericiler Sitesi de Buca ilçesinde yer alır.
Araç kiralama firmalarının yapısını Araç portföyleri 5 araçtan 20 araca kadar olan şahıs şirketlerine dayanmaktadır. Genel olarak araç kiralama fiyatları 2018 Ekim rakamları ile 80 TL - 150 TL aralığındadır. Bazı modellerde daha düşük bedelleri ile kiralama imkanı olduğu görülmektedir. Kişisel iyi ilişkiler ve uzun kiralamalarla fiyat avantajı sağlayabilirsiniz.
Araç modellerinin ortalamasını dizel araçların oluşturduğunu söylemek yanlış olmaz. Buca araç kiralama firmaları manuel vites ağırlıklı filolara sahiptirler. Model yılları olarak 2010 üstü araçlar ile hizmet vermektedirler. Fiat marka araçların bir çoğunun Linea, Fiorino ve Doblo model araçlardan oluştuğu gözümüze çarptı. Yeni yeni de Egea arka araçların kataloglara girdiğini gördük. Ardından Renault Symbol ve Renault Clio, Hyundai i20, i30 araçların rent a car hizmetinde olduğunu söyleyebiliriz.
Ticari araç kiralamasının diğer ilçelere göre daha yoğun olduğu da bir dikkat çeken unsur. Sanayi bölgelerine yakınlığın bunda etkin olduğunu varsayıyoruz.
Buca'da araç kiralama hizmetlerine kabaca bakarsak, son model araçların da yer aldığı ancak daha çok 2010 model araçlar ile hizmet veren firmalar olduğunu söyleyebiliriz. İş seyahati, ticari taşımacılık veya tatil yapma imkanı veren İzmir Buca rent a car hizmetleri, son model araçlarla kaliteyi artırmaya da başlamışlardır.

Neden Araç Kiralama

Özel araçlarınızla uzun yola gittiğiniz zaman, sanayi masraflarından kaçınmak için oto kiralama çok iyi bir yoldur. Ayrıca kendi aracınız olsa dahi aracınız kilometre yapar ve bu nedenle yıpranma payı meydana gelir. Aracınız olsa dahi özellikle uzun yola çıkmak istediğinizde araç kiralamanın kendi aracınız ile yola çıkmanızdan daha karlı gelebilir.

Araç Kiralamada Dikkat Edilecek Hususlar

Öncelikle kullanabileceğiniz aracı kiralamanız gerekir. Ayrıca ailece gezeceğiniz zaman, aile araçlarının tercih edilmesi, rahat bir yolculuk için önemlidir. Kırsal kesimde kullanmak üzere araç kiralama hizmetini tercih ettiğiniz zaman, jeep türü araçları değerlendirmelisiniz. Tabanı alçak araç seçenekleri, kırsal kesimde problem teşkil edebilir. Yaz aylarında sıcak havada klima imkanına mutlaka sahip araçları tercih edin. Aracın bakım durumlarını mutlaka sorun, amortisör, süspansiyon ve diğer konfor seçeneklerini sorgulayın. İyi bir araç ile yol yorgunluğunu hissetmezsiniz.
Profesyonel Kiralama Hizmeti
Kişisel veye kurumsal artık neredeyse bir çok şirket, pratik, etkili ve profesyonel özelliklere sahip kiralama seçenekleriyle çözüm üretmektedir. Hizmet kalitesini sürekli artıran oto kiralama firmaları, bu kategoride değişik avantajlar ile müşterileri şaşırtmaya devam ediyorlar.
Aracın muayenesi, vergisi, kaskosu ve servis işlemleri firmalara aittir. Aracın çalınması, arızalanması veya çekilmesi durumunda kiralama şirketini aramanız yeterlidir. Bir çok firma sizin için yeni bir araç tahsis edebilir.
Küçük büyük bir çok firma online rezervasyon imkanlarının yanı sıra havaalanı oto kiralama hizmetleriyle de öne çıkıyor. İzmir’ yapacağınız yolculuklarda yolculuğunuzdan önce havaalanı teslim oto kiralama hizmetini neredeyse tüm firmalar vermektedir.
Gurbetçi vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği havaalanı otomobil kiralama hizmetleri, bilmediğiniz bir şehirde bilmediğiniz toplu ulaşım araçlarına ve seçenekleri arasında kaybolmadan seyahat imkanı sağlamaktadır.

İş ve Tatil Seyahatinde Pratik Rent a Car Hizmeti

Ticari yolculuklar, iş ve tatil seyahati için araca ihtiyacı olan birçok kişi, lüks araç seçeneklerini tercih etmektedir. Buca araç kiralama hizmeti veren firmalar daha çok lüks araç kiralama hizmetini SUV tipi araçlar ile sağlamaktadır. Aracın değerine göre çok makul olan kiralama seçenekleri, lüks otomobil kullanma fırsatı vermektedir.

Sözleşmede Dikkat Edilecek Noktalar

Kiralık araç sektöründe, kiralayan kişi, kira ücreti, yakıt, köprü geçiş ücretleri, park ücretleri ve sürücüden kaynaklı trafik cezaları kategorisinde sorumludur. Sözleşmeli bir şekilde kiralanan araçlar, amaç dışı kullanılamaz. Ticari amaçla veya kanun dışı amaçla kullanım durumunda araba geri alınmaktadır. Sözleşmede adı geçmeyen kişilerin aracı kullanması durumunda, araba sigorta dışı kalmaktadır. Ayrıca hukuki bir çok yaptırımla da karşı karşıya kalırsınız. Bu nedenle problemsiz bir şeklide araç kullanmak için sözleşme, araç kullanım şartları iyi incelenmeli ve şartlara mutlaka uyulmalıdır.

Bu site otomobil, motosiklet, İzmir araç kiralama firmaları ve oto kiralama hizmeti hakkında bilgi vermek amacı ile kurulmuştur.

OTOAA05 Sosyal