Bornova Araç Kiralama

Bornova Araç Kiralama Bornova Araç Kiralama OTOAA05

Bornova, tarihte İzmir şehrinin ilk yerleşiminin başladığı ilçelerinden olmuştur. Ulaşıma bu sebeple hiç bir zaman yabancı olmamıştır. İskan bakımında neredeyse beş bin yıllık bir tarihe sahiptir. Bereketli bir ova olması sebebi ile ismi ova ile beraber anılmıştır. İsminden de anlaşılacağı gibi İzmir şehrinin en düz alanlarına sahiptir. Tam bir geçiş bölgesidir. Kuzeyden Manisa, İstanbul, doğudan Ankara, İç Anadolu’ya ulaşım buradan geçmeden mümkün değildir. Elbette batı’da Çeşme gibi bir tatil yöresine ve Aydın, Kuşadası gibi diğer tatil yörelerine ulaşmak için bağlantı yollarına sahiptir. Karayolları ve otoyollar ile çevrilmiş olma durumu Bornova’da yaşayanları seyahat konusunda teşvik etmektedir. Bu sebeple kiralık otomobil talebi yaz aylarında tavan yapmakla beraber, yılın her mevsimi yüksek oranda seyretmektedir.

Bornova'da Görülmesi Gereken Yerler

Bornova İzmir'in ilk yerleşim alanı olmasından dolayı tarihi kimliğe sahiptir. Bornova'nın merkezinde bulunan çarşı'nın bile tarihi 1600'lü yıllara dayanır. Otomobil seyahati içinde Bornova'da mutlaka görmeniz gereken bazı yerleri es geçmemeniz için size hatırlatmak isteriz. Öncelikle Arkas Deniz Tarihi Müzesi Bornova'dadır. Bir çok şahane gemi maketi, antika eşyalar ve kıymetli tablolar ile dolu göz kamaştırıcı bir mekandır. Hemen çaprazın da ise Kağıt Müzesi yer alır. Birbirinden değerli el yazmaları, tarihi özelliğe sahip kitapların hatta dünya'nın en önemli ressamlarının bazılarının eserlerini barındırdığını pek kimse bilmez. Aynı cadde de etnografya müzesi de ziyaret listenizde olmalıdır. Eğer hafta sonu iyi bir kahvaltı mekanı arıyorsanız, Çiçekli Köy ve Yaka Köy tam aradığınız gerçek köy kahvaltısı mekanlarıdır. Harika bir tabiat içinde muhteşem yemekler yiyebilirsiniz. Homeros vadisi, belediye'nin Bornova'ya kazandırdığı doğa tabiat aşıkları için görülmesi gereken mekanların başında gelir. ALışveri için ise Forum Bornova'nın ünü ilçe sınırlarını çoktan aşmıştır. Hafta sonu erken gelmenizi tavsiye ederiz.

Bornova, İzmir İçin Araç Kiralama Hizmeti

Bornova araç kiralama hizmeti veren firmalar ile araç kiralayacaksınız, tavsiyemiz hafta içi günlerinden başlayarak fiyat araştırması yapmanızdır. Hatta yaz aylarında araç kiralamak istiyorsanız, bu araştırmayı birkaç hafta içi başlatmanız ve mutlaka hafta sonuna bırakmadan işlerinizi halletmenizi tavsiye ederiz. Yaz aylarına denk gelen bayram günleri ise aylar öncesinden planlama yapmanız daha da doğru olacaktır.
Yaz aylarında kiralık araç için şahıs firmaları ile çalışacaksanız aracın kiralama durumu konusunda tekrar tekrar sorarak emin olun. Araç kiralama firmalarının sözleşme maddeleri konusunda emin olun ve konuşulan ile yazılanın aynı olduğunu teyit edin. Hafta sonu için oto kiralayacaksanız, en geç Perşembe gününden firmaya bizzat giderek ödeme veya kapora bırakarak sözleşmeyi rahat zamanda okuyarak yapınız.

İlk Kez Araç Kiralayacaksınız

Bornova araç kiralama firmalarından ilk kez araç kiralayacak kişilerdenseniz her detaydan emin olunuz. Açıkçası çokta acemi gözükmemeye çalışınız. Bornova Rent a car firmaları, şahıs firmaları ise tavır ve durumunuza göre hem fiyat hem koşullarda değişikliğe gitme eğilimindedirler. Her konuda net olun, yasal olmayan hiçbir konuyu zorlamayın ve talep etmeyin. Bornova’da öğrenci iken araç kiralamak en doğal istek olacaktır. Ama ehliyet yaşı başta olmak üzere hiçbir madde konusunda esneklik istemeyin. Bu ileride ( temenni ederiz ki asla olmaz) kaza durumunda sizi tamamen haksız gösterecek, sözleşmelere göre yüksek tazminat bedelleri ile karşı karşıya bırakacaktır.    
Yoğun talep sebebi ile şahıs firmaları yoğunluktadır. Kiralama bedelleri yaz aylarında tüm İzmir ilçelerinde olduğu gibi en yüksek seviyesine ulaşır. Eylül dönemleri ile bir süre daha bu seyir devam eder. Bunun sebebinin Bornova’nın bir öğrenci şehri olmasıdır. Aileler çocukları için seyahatlerinde ulaşım tercihlerini özel otomobillerden yana kullandığı için Eylül aylarının başında otomobil bulmak Bornova’da diğer ilçelere göre daha zor olabilir.
Bununla beraber Bornova merkezi için otomobil kiralamak isteyenlere uyarımız otopark konusunda olacaktır. İlçenin merkezi çok sıkışık ve dar sokaklara sahiptir. Merkez pazaryeri civarına ulaşmak isteyenler için otopark bulmak çok sıkıntılı olacaktır. Meyve ve sebze pazarının kurulduğu Pazar ve Çarşamba günleri bu bölgelerden uzak durmak, otomobil ile bu bölgelere ulaşmamak daha doğru olacaktır. Yöre sakini değilseniz, kiralık araç ile bu taraflara geliyorsanız, sıkışık trafik ve yollar sizi zorlayacaktır.

Bu site otomobil, motosiklet, İzmir araç kiralama firmaları ve oto kiralama hizmeti hakkında bilgi vermek amacı ile kurulmuştur.

OTOAA05 Sosyal