Karanlıkta Parlayan Sprey Boya, LumiLor

Karanlıkta Parlayan Spray Boya, LumiLor Karanlıkta Parlayan Spray Boya, LumiLor OTOAA05

Bu araba LumiLor denen bir şeyle aydınlanıyor. Bu LED aydınlatma değil.  Bir boyama. Bu boya sadece karanlıkta parlayan bir boya, ama elektrik yüküne tepki vererek açılıp kapanabilen özel bir boya. Ancak sadece bir sprey boya nasıl bu şekilde çalışıyor ve nasıl yaratıldı?
Andy Zsinko boya sektöründeki 20 yıllık deneyiminde bir çok araç için özel tasarımlar yapmış bir uzman. 2009 yılında bir arkadaşı motosikleti için özel bir boyama işi ver.

Elektrik ile Çalışan Spray Boya

İş gece parlayan bir boya işi idi. Andy Zsinko işi bitirdi ama biten işten tatmin olmadı. İş çok kısa ömürlü ve parlaklıkta mekanizma kontrol eksikleri vardı. Andy meraklı ve deneysel bir kişiydi. Standartlardan mutlu değildi. Kendi araştırma birimini kurup hemen işe koyuldu. Bir yıl sonra işe yarayan bir prototip oluşturdu. Bunu Pink Floyd’un albüm kapağı için kullandı. Bu ürün takımındaki insanlara karanlıkta parlayan harika tasarımlar yapmak için ilham verdi. Darkside Scientific şirketi böyle doğdu. Darkside Scientific, LumiLor ürününün patentini aldı. Bu elektrik ile çalışan bir sprey boyaydı. Sadece karanlıkta parlamıyordu. Uygulama yapılacak herhangi bir yüzeye ve şekle uygulanmasına imkan veriyordu. Elektrik verilmediği takdirde normal bir boya gibi gözüküyordu. Örneğin, Lexus marka bir araç LumiLor ile boyandı. Elektik verilmeyinceye kadar fabrikadan çıkmış gibi gözüküyordu. Boyaya elektrik verildiğinde ise pulse efekt gibi harika gösterilere imkan veriyordu. Şirket artık LumiLor’un dünya genelinde kullanılmasını amaçlıyor. Satış marketlerinde LumiLor Laboratuarları oluşturmak istiyor. Sizde böylece karanlıkta parlamasını ve Show yapmasını istediğiniz otomobillerinizi daha özel yapabileceksiniz.  

Ortam

Bu site otomobil, motosiklet, İzmir araç kiralama firmaları ve oto kiralama hizmeti hakkında bilgi vermek amacı ile kurulmuştur.

OTOAA05 Sosyal