İzmir’de Araç Kiralamak için Para Kazandıran 7 Neden

İzmir’de Araç Kiralamak için Para Kazandıran 7 Neden İzmir’de Araç Kiralamak için Para Kazandıran 7 Neden OTOAA05

Bir arabayı periyodik olarak kiralamak, bir araba satın almak için iyi bir alternatiftir. Özellikle düzenli olarak bir araba kullanmıyorsanız veya kısa mesafede işten eve gidip gelmeniz gerekiyorsa, size para kazandırabilir. Başka bir seçenek ise arada sırada bir araç kiralamak ve çoğu zaman için eski ama fazla masraf çıkarmayan belki biraz daha az güvenilir bir araba ile kısa mesafe seyahatleri ve günlük ulaşım ihtiyaçlarını karşılamaktır.
Çoğu zaman, araba kiralamaları çok pahalı oldukları düşünüldüğü için reddedilir. Ancak, seyahat ederken belirli durumlarda paradan tasarruf etmenizi de sağlayabilir. Doğru planlama ile bir araba kiralayarak önemli ölçüde tasarruf edebilirsiniz.

İzmir Trafiği ile Araba Kiralamayı Teşvik Ediyor

Bir araba satın almak yerine araba kiralamayı düşünmek isteyebileceğiniz beş senaryo için okumaya devam edin.

1) İzmir gibi Büyükşehirde Yaşıyorsanız, Araç Kiralama Çok İdealdir

Türkiye’de nadir de olsa bazı illerimizde etkin ve iyi toplu taşıma araçları bulunmaktadır. Eğer böyle bir büyükşehirde yaşıyorsanız, bir araba satın almanıza gerek kalmayabilir. Şehir içi günlük ihtiyaçlarınızı toplu taşıma araçlarıyla halledebilirsiniz. Aslında birçok durumda toplu taşıma, trafikte bir araba sürmeye çalışmaktan daha etkili olabilir.
İzmir’de toplu taşımanın karmaşıkta olsa günden güne gelişmesi buna karşın araç trafiğinin günden içinden çıkılamaz bir hale gelmesi araba satın almaktan daha iyi çözümlere yönelmeyi gerektirmektedir. Her gün kendi aracınızla İzmir trafiğine çıkıp o stresi çekmek ya da hafta sonu Alsancak’tan geçmek zorunda kalmak insanı çıldırtabilir.
Ama en nihayetinde İzmir gibi tatil ve gezi şehrindeyseniz ve mecburen bir ara yol gezisi planlamak zorunda kalacaksınız demektir. Böyle bir durum gibi bir anda bir günlüğüne bir arabaya ihtiyacınız varsa ayda yılda bir araba kiralamak, araba sahibi olup hem kendi satın alma maliyeti hem trafik sigortası, kaskosu, bakımı ve şehirde bir araba sahibi olmanın getirdiği park etme masraflarından çok daha ucuz olacaktır.
Eğer araç satın alma maliyetine ek olarak bir de sürekli araba park etme alanı bulmak için kaybedilen vakit ve üzerine de sabit park ücreti için bir ödeme yapma zorunluluğunuz da varsa araba sahibi olmak hiç mantıklı olmayabilir.
Ayrıca, İzmir gibi hizmet için olan fiyat artışlarının ülke genelinden daha fazla olduğu bir şehirde kiralık bir araba için bakım veya onarım konusunda da sürekli endişelenmenize gerek yoktur.

İzmir de Araç Kiralamak
İzmir'de Araç Kiralamak

2) Eski Bir Aracınız Varsa
10 yaş ve daha üstü bir otomobile sahipseniz yola çıkmak her zaman o kadar da ucuza mal olmayabilir. 10 yaş üstü araçlar için kasko yapan sigorta firmalarının genel tutumu kasko yapmamak yapsalar da misli fiyatlar istemektir.
Bu durumda kasko yaptırsanız yıllık maliyetiniz artar, yaptırmasanız bir kaza anında gerçek bir pişmanlık yaşarsınız.
Kaskosu olmayan 10 sene üstü veya daha yeni bir araca sahipseniz İzmir gibi sıkış tepiş bir trafikte ufak veya büyük kaza yapmamak milli piyangoyu kazanmak kadar zordur. En nihayetinde araç hasar masraflarını da kabul etmeniz gerekecektir.
Bu durumda eski ve kaskosuz aracınızı park yerinde tutup ara sıra kaskolu araçlar kiralamak trafik hasarları riskiniz de azaltacaktır.

3) İzmir de Bir Yol Gezisi Planlama
İzmir’de insanlar çoğu zaman tatile giderken araba kiralamayı düşünüyorlar. Ancak sıradan bir yol gezisi içinde bir araba kiralamak için mantıklı olabilir. Bir araba sahibi değilseniz veya sahip olduğunuz araç çok güvenilir değilse, bu iyi çok daha iyi bir fikir olabilir. Yolculuğu başka bir araçla yapmak ve yolculuk esnasında bir kazaya karışma ihtimalinde araç kiralama şirketinin ek kasko korumasına da sahip olursunuz. Böylece araç sahibi olmasanız da veya yola güvendiğiniz eski aracınız ile çıkmamış olursunuz.
Bir de daha fazla seyahat arkadaşı bulursanız ve hepiniz aynı hedefe giderseniz araç kiralama muhteşem bir çözüm olacaktır. Elbette aynı anda araca sığmak problem olabilir. O zaman büyük bir panelvan veya minibüs kiralayarak ve maliyeti de daha da azaltarak seyahatinizi kolay hale getirebilirsiniz.

4) Nakliye için Araç Kiralamak
AVM’lerden yapacağınız büyük ölçülü mobilya veya beyaz eşya alışverişleri veya basit bir markete gitme dahil işler, potansiyel bir başka para tasarrufu olabilir. İzmir’de arkadaşlar dahil araç ödünç almakta zordur. Ödünç almak için bir kamyonet ya da büyük bir araba bulamazsanız, her zaman bir tane kiralayabilirsiniz ki bu da büyük bir nakliye ücreti için ödeme yapmaktan daha ucuza mal olabilir.
Aynı yerden alışveriş yapacak ve çabalarınıza destek olacak birkaç kişi daha varsa maliyetlerinizi de arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Alışveriş yolunu ve çabalarınızı koordine ederek paradan tasarruf edebilir ve birbirinize yardımcı olabilirsiniz. Araba paylaşımlarına katılmak, bu tür işler için iyi bir seçenektir. Aynı zamanda para tasarrufu yapmanıza da yardımcı olur.

5) Özel Günlerde İyi Fikir; Kiralık Araç
Özel günler için, aracınızı kiralayarak sosyo ekonomik görüntünüzü yükseltmeyi düşünebilirsiniz. Hele ki müstakbel eşinize özel bir teklif yapmayı planlıyorsanız veya gerçekten klas bir etkinliğe katılıyorsanız, iyi görünmek için mevcut arabanız yeterli olmayacaksa o gün için bir lüks bir araç kiralamak size statü kazandırabilir. İzmir gibi statüye önem verilen bir şehir de bu çok iyi bir fikir de olabilir.
Elbette yıl boyunca ara sıra bir araba kiralamak, her gün kullanmak için lüks bir otomobil satın almanıza kıyasla paradan tasarruf etmenizi sağlayacaktır.
Hem de lüks araçları binmenin heyecanını arada sırada kim yaşamak istemez.
Bir araba servisinden kiralama yapıyorsanız, bir Kupon fırsatlarına veya indirimlere göz atabilirsiniz. Bir düğün gibi belirli bir özel gün için kiralama yapacaksanız, birkaç günlük bir kiralama yaparak masraf paketinizin boyutunu küçültebilirsiniz. Bu gibi özel günlerde yapacağınız her tasarruf ile bu şekilde bir para da biriktirebilirsiniz.

İzmir'de Araç Kiralamak
İzmir'de Araç Kiralamak

6) Çeşme’de Tatildeyken Araç İhtiyacı
Araba kiralama, tatilinizi daha kolay hale getirebilir ve paradan tasarruf edebilirsiniz. Örneğin Çeşme Alaçatı gibi bir yerde tatilde iseniz, oto kiralama, tatil yöresi tarifeleri ile çalışan ve her yerde de bulunmayan pahalı taksiler ile ulaşım çözümleri bulmaktan hem ucuz hem daha verimli seçenektir. Ayrıca yeni veya farklı bir model seçmek ve tatildeyken uzun bir test sürüşüne sahip olmak her zaman eğlencelidir. Hem böylece ileri de araba satın alma zamanın geldiğine karar verdiğinizde akıllıca bir alım yapmanıza da yardımcı olur.

7) Araç Kiralama Firmaları İndirim ve Kampanyalarını Takip Etmek Tasarruftur.
İzmir Türkiye2nin 3. büyük ilidir. Adnan Menderes Havalimanına sahiptir. Bu da bir çok İzmir havalimanında faaliyet gösteren ulusal, yurtdışı bağlantılı pek çok araç kiralama firmasının olduğu anlamına gelir.
Bu firmalar İzmir’de bir çok başka sektör ile ortak kampanyalar düzenlemektedir. Telekom firmaları, havayolları gibi bir çok başka sektörde faaliyet gösteren firma ile çok yararlı kampanyaları takip hem istediğiniz model araçlar ile ulaşım sorunlarınızı çözer hem de para tasarrufu sağlayabilirsiniz. Genellikle ofis üzerinden yapılan kiralamalar ile online siteler üzerinden yapılan araç kiralamalar arasında büyük fiyat farkları olduğunu da aklınızın bir kenarına yazın. Böylece ofis fiyatları gözünüzü korkutsa da aynı firmanın aynı model ve marka araçlarını internetten çok daha ucuza bulabilirsiniz.
Ama, dikkat: İzmir’de çok firmadan 25 yaşın altında iseniz bir araç kiralamak çok daha pahalı olabilir. Yine aynı şekilde firmaların reklamları ile sözleşme de sunulanlar arasında da büyük farklılıklar olacaktır. Bu yüzden sözleşme maddelerini dikkatli okumakta her zaman fayda vardır.

Bu site otomobil, motosiklet, İzmir araç kiralama firmaları ve oto kiralama hizmeti hakkında bilgi vermek amacı ile kurulmuştur.

OTOAA05 Sosyal