Elektrikli Kiralık Araçlar Geliyor

Elektrikli Kiralık Araçlar Geliyor Elektrikli Kiralık Araçlar Geliyor OTOAA05

Araç kiralama aslında uzun bir test sürüşüdür. Araç kiralama şirketleri her zaman son model araçları filolarına katarak yeni otomobil teknolojilerini yaymak adına her zaman otomobil firmaları için önemli bir rol oynarlar.
İnsanlara, uygun bir bedelle, kiralama ile aslında uzun bir test sürüşü imkanı sağlamak bir aracın ve o araçla ilgili teknolojinin ne kadar doğru olup olmadığını anlama imkanı verirler.
Yeşil seyahat ve çevre odaklı pazarlamanın büyümeye devam ettiği bir çağda, araba kiralama şirketleri yine, kiralık araç filolarını elektrikli ve hibrit otomobillerle destekleyerek yolcularına karbon ayak izlerini azaltma, pompa masrafından para tasarrufu yapma ve hatta bu araçlardan birini satın alma kararı verme fırsatını sunuyor.
Enterprise rent a car sözcüsü Lisa Martini, meraklı bir çok yolcuya bu “uzun bir test sürüşü”nü sağlamasının, şirketin son birkaç yılda eko filosunu genişletmesinin temel nedenlerinden biri olduğunu söyledi.
Martini, ilave diyor, bu şekilde “Yolcu, eletrikli ve hibrit aracının gelecekteki yaşayabilirliğini ve kamunun ihtiyaçlarını karşılama yeteneği söz konusu olduğunda, pazardaki tüketiciler yeni teknolojilerin başarısını veya başarısızlığını belirleyecekler” dedi.
Bugün, Şirket ABD’de Kaliforniya, Hawaii, Seattle dahil olmak üzere yaklaşık 300 elektrikli otomobil (Nissan Leaf, Chevy Volt ve Toyota Plug-in Prius dahil) ve yaklaşık 3,200 melez (hem benzin hem de elektrik gücü üzerinde çalışan) sunmaktadır.

Rent A Car Firmalarının Elektrikli Otomobilleri Yayma Çabaları

“Enerji piyasasında verimli bir ekonomi için Amerikan Konseyi'nin ulaşım programı direktörü Therese Langer,“ Otomobil pazarında büyük bir değişim ve teknolojik ilerleme kaydettik. “Pek çok durumda, çıkmakta olan yeni araçlar, insanların çok ilgisini uyandıran şeylerdir, ancak onlar, aniden karar verip bu bilinmezliği satın almaya hazır değiller.”
Özellikle Fiyat, genellikle bir elektrikli araba satın almak için en büyük belirleyici kriterdir. Hala bu araçlardan birini satın almak, motor teknolojisi dışında benzer özelliklere sahip normal benzinli bir arabadan yaklaşık 20.000 $ daha fazlaya mal olabilmektedir.
Ve ABD’de bir elektrik aracın kiralanması ise günlük yaklaşık 60 ila 75 dolar daha pahalıya mal olmaktadır.
Diğer engel ise altyapıdır.
Elektrikli arabalar, Austin, Texas veya Los Angeles gibi yeterli şarj seçeneklerinin bulunduğu şehirler veya bölgelerle sınırlıdır. Elektrikli arabalar, fişi takıp çıkarmadan, tek bir şarjla sadece 70 ila 100 mil gidebiliyor.
Hertz oto kiralama firması sözcüsü Lemore Hecht, şirketin 2010 yılından itibaren New York, Paris, Berlin, Londra, Washington DC, Kaliforniya ve bazı ABD üniversitelerinde saat başı bedelli kiralık elektrikli araçlar sunmaya başladığını söyledi.
Elektrikli otomobilleri tüketiciler için daha uygun ve kabul görmesi adına yapılanlar bunlar ile sınırlı değil.
Enterprise araç kiralama firması, Texas ve California'daki elektrik şarj istasyonu şirketleri ile ortaklık kurmuş, ücretsiz araç kiralama imkanları sunmuşlar.
Hertz araç kiralama, New Jersey'deki Park Ridge'teki genel merkezinde araçtan inip takıp sökme gerekmeden araçların bir şarj matının üzerine çekilip şarj edildiği, yeni kablosuz şarj teknolojisini test eden bir şirket olan Plugless Power ile bir çalışma programı hazırlamış.
Langer araç kiralama firması sözcüsü ise elektrikli araçların altyapısı büyüdükçe, arabalar için daha fazla şarj istasyonu olduğu zaman, muhtemelen daha fazla elektrikli aracın kiralanabileceğini söyledi.
Avrupa’da ise Slovenya’da yeni bir başlangıç yapıldı. Devlet, hem ülkenin şarj altyapısını artırarak hem de gezginlerin seyahatlerini istasyon noktalarıyla eşleştirmelerine yardımcı olarak, elektrikli otomobil seyahatini kolaylaştırmayı amaçlıyor.
Bu ay piyasaya sürülen Egozero, turistlerin en az bir saat, restoranlar, golf sahaları ve şarap mahzenleri gibi yerlerde durduğu bölgelerde şarj istasyonları inşa ediyor. Slovenya'da seyahat etmek isteyenler, web sitesinden bir elektrikli araba rezervasyonu yapabilir, seyahat rotasını haritalandırabilir. Aracın yol boyunca nereye yönlendirilmesi gerektiği hakkında bilgi alabilirler.
Belirlediğiniz yol programı aracın navigasyon sisteminde görülebiliyor.

Bu site otomobil, motosiklet, İzmir araç kiralama firmaları ve oto kiralama hizmeti hakkında bilgi vermek amacı ile kurulmuştur.

OTOAA05 Sosyal