Audi SQ8 Geliyor

Audi SQ8 Geliyor Audi SQ8 Geliyor OTOAA05

Haziran 2018'de piyasaya sürülen Audi Q8, şirketin en yeni SUV ürünün ise Aralık ayı içinde tanıtımı planladığı söyleniyor. SQ8 isimli yeni oyuncuyu Audi, BMW X6, Mercedes-Benz GLE Coupe ve Porsche Cayenne tarafından domine edilen bu pazarda yeni bir rekabet kazandırmak için hazırladı. Coupe tarzındaki SQ8 artık bayileri etkilemeye hazırken, Audi pazardaki dizilişini genişletmek için çalışıyor. Audi şu aralar yeni aileye katılacak ilk iterasyon SQ8 performans testleri ile ilgilenmekte. SQ8 normal Q8'in piyasaya sürülmesinden sadece birkaç hafta içinde yollarda olacak.
Benzinli ve dizel versiyonları ile gelecek olan SQ8 Amerika versiyonu için 3.0 litrelik benzin, Avrupa versiyonu için 4.0 dizel V8 motor ile gelecek. Her iki araçta 435 Hp ve 900 Nm torka güç üretecek.

Audi SQ8 İç Dizayn
Audi SQ8 İç DizaynSQ8, kesinlikle Q8'den daha agresif olmayacak ama göze çarpacak kadar benzersiz tasarım öğeleri barındıracak. SQ8,  X6 ve GLE Coupe'nin daha güçlü sürümlerine meydan okuyacak. Ta ki Audi, 2019'da gerçekleşmesi muhtemel olan bir RS versiyonunu piyasaya sürene kadar.
SQ8’de kızak plakası yerine difüzör benzeri bir eleman yerleştirildi, dikdörtgen egzoz çıkışları ise dört oval çıkış ile değiştirildi. Tasarım açısından SQ8, S8'den çok farklı değil. Önde herhangi bir farklılığı fark etmek iyi bir bakış atmadıkça pek mümkün değil.  Fark ise normal modelde olduğu kadar fazla krom yok. Izgara ekleri siyah. Bunun ötesinde, SQ8, geniş ve keskin köşeleri, LED teknolojili ince farları ve yan taraflardaki masif deliklere tek kafes ızgaraya sahip. Motor kaputu da standart olarak kalmış. Ancak bu model için ortadaki fark edilebilir şişlik sayesinde yeterince sportif bir görüntü kazanıyor.

Bu site otomobil, motosiklet, İzmir araç kiralama firmaları ve oto kiralama hizmeti hakkında bilgi vermek amacı ile kurulmuştur.

OTOAA05 Sosyal