Çeşme Araç Kiralama

Çeşme'de Araç Kiralama Çeşme'de Araç Kiralama OTOAA05

Çeşme’de araç kiralama yapmak istiyorsanız bu yazıyı okumanızı taviye ediyoruz. Bir çok yerel firma ve ulusal oto kiralama firmalarının olduğu bu popüler tatil ilçesinde aracınız yoksa ulaşım gerçekten zor.

Merkezi, ilçeleri, semtleri ve kenar mahalleleri ile Türkiye'nin üçüncü büyük şehri olan İzmir, mükemmel yaratılmış doğası ile göz dolduruyor. Böyle bir şehri gezmek için ulaşım gereklilik.

Günümüzde toplu ulaşım imkanları, eskiye oranla hem iyi, kolay, ucuz ama hala yeterli değil. En etkili ulaşım seçeneği bu durumda kişisel otomobiller oluyor. İstediğiniz her yere bu araçlarla gidebilirsiniz. Ancak son model araba fiyatlarının çok pahalı olması, bu araçlara ulaşmayı zorlaştıran nedenlerin başında geliyor.

Rent a car hizmeti, bu sorunlara çözüm üreten bir seçenektir. Kısıtlı bütçeler için dahi ultra lüks konforlu araçlarda dahil, belli bir süre kullanabilmek için rent a car firmalarının seçeneklerini tercih etmek tek seçenek olarak kalıyor.

İzmir’in ve Türkiye’nin en batısındaki Çeşme ise, tarihi mekanları, alışveriş merkezleri, plaj ve müzeleri ile aynı şehri İzmir gibi en işlek ve tatilcilerin uğrak mekanlarından biridir.

İzmir-Çeşme otoyol’unun açılmasından bu yana Çeşme katlayarak artan bir turizm bölgesine dönüştü. Otantik Alaçatı’nın İstanbul insanı ile keşfi ile beraberse Çeşme’ye olan talep fazladan çılgınlığa doğru ilerledi.

Yaz sezonu anlamında kısa sayılacak bir zamanda tatilcileri ve turistleri ağırlayan Çeşme o kısa zaman aralıktaysa kesinlikle yerinde durmuyor. Toplu ulaşım kesinlikle yeterli olmuyor. Aslında o kalabalığa hangi ulaşım sistemi yeterli olur gerçekten tartışılır.

Ardından yerel midibüs sistemi ile taşımacılık yapılmaya çalışılıyor. Saat başı İzmir merkezi ile bağlantıya çalışılsa da kalabalık ve eğlenmeye gelmiş insanlar çok fazla vakit ve sinir kaybına neden oluyor.

Eğer aracınız olmadan bir iki günden fazla kalmak amacıyla Çeşme’ye geldiyseniz ulaşım için tek seçenek araç kiralama kalıyor. Aile veya kalabalık bir grup iseniz araç kiralama fikri olabilirden kesin şartta doğru taşınıyor.

Çeşme’de Araç Kiralama Bir Zorunluluk

Çeşme gibi bir yazlık bölgede yaz aylarında kiralanan klimalı araçlar hem dışarıdaki sıcağı hissettirmemekte hem kalabalıklar içinde sinirleriniz yıpranmadan seyahatinizi sürdürebilirsiniz.
Türkiye çapında hizmet veren firmaların kataloglarında bulunan ful özellikli araçlarla, tatiliniz ve iş seyahatiniz size sıkıcı gelmeyecektir. Bunun yanında servet değerindeki araçları kullanma fırsatı veren kiralık otomobil hizmeti, yılın her gününde kurumsal firmalarca neredeyse her mevsim ve har ayda aynı performansla gerçekleştirilmektedir.
Hizmet kalitesini sürekli olarak güncelleyen ulusal kuruluşlar profesyonel çözüm seçenekleri üretmektedir.
Maalesef aynı gözlemi Çeşme’de yerel işletmeler için söyleyemeyeceğiz.
Öncelikle araç kiralama firmaları açısında açıkçası yeterli sayıda yerel işletme göremedik. Yerel işletmeler sezonun kısa olması sebebiyle olsa gerek araç kiralama firması işletmesine profesyonel bir bakış getirememişler.

Çeşme’de Araç Kiralama Fiyatları Belirsiz

Yerel işletmeler aşırı kalabalıktan dolayı fiyatları yüksek tutmuşlar. Yani araç Çeşme’de yerel oto kiralama firmalarından araç kiralamak zorunda kalacaksınız, peşinen İzmir merkezine göre en az iki kat fiyat ödemeyi göze alacaksınız demektir.

Bu ilçeye özellikle İstanbul’dan gelen tatilci ve ilçede dört mevsim ikamet edenlerin gelir düzeyi yüksek olması daha çok jeep tarzı lüks oto kiralamanın önünü açmış.

Yine de farklı gelir düzeyi için de farklı modeller ilçe sınırları içinde hizmet veren araç kiralama firması mevcut.

Firmaların son model araç filosu ile desteklenen araç seçenekleri de olsa da yerel işletmelerin sürekli olarak model yenilediğini düşünmüyoruz.

Araç kiralama sanırız ilçede daha çok yan bir iş gibi olarak algılanmış. Hem otel, oda hem araç kiralama işini bir arada yapıldığını gördük.

Çeşme’de Oto Kiralama Yapacaksanız Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Rent a Car firmaları, araç muayenesi, vergi, sigorta ve sanayi bakımı gibi kategorilerden sorumludur. Ulusal firmalar aracın servis işlemleri kategorisinde de destek sunuyorlar.
    Yaygın servis ağı ile araç kategorisinde çözüm üreten kuruluşlar, uygun fiyatları ile istediğiniz kaliteli çözüm seçenekleriyle hizmet vermektedir. Havaalanına veya istediğiniz adrese araç teslimatı gerçekleştiren kuruluşlar, günlük, aylık ve yıllık kiralık seçeneklerini müşterilerine sunarlar.
  • Ulusal firmalar online rezervasyon seçenekleri, indirim kampanyaları ve yeni araba seçenekleri, rent a car hizmetleri ile ön plana çıkmaktadırlar. Midibüs, binek, aile tipi herhangi araç seçeneklerinden istediğinizi kiralayabilirsiniz. Kullanım alanına göre oto tercihi ile araç kullanımında problem yaşamazsınız. Bu özellikleri yerel işletmelerinde olup olmadığını sorun.
  • Firmanın rent a car hizmeti belgesi olup olmadığını araştırın.
  • Asla boş senet imzalamayın. Araç kiralamada boş senet imzalama zorunluğu asla yoktur. Boş senet ile işlem yapanlar da ayrıca Türk Ceza Hukuku’na göre suç işlemektedirler.
  • Mutlaka sözleşmeli kiralama yapın. Sözleşmelerin maddelerini sıkı sıkıya okuyup anlayarak imzalayın.
  • Araçtan Kiralayan Kişi Sorumludur. Sözleşme sistemi ile gerçekleştirilen kiralama işlemlerinde, sorumlu aracı kiralayan kişidir. Aracı kiralayan kişi, sözleşmede adı geçmeyen kişilere araç teslim ederse, sorumluluk kendisine geçer. Sigorta ve sözleşme şartları ortadan kalkacaktır. Çalınma, aracın çekilmesi veya benzeri durumlarda firmamız haberdar edilmelidir. Aracın ticari amaçla kullanılması veya kiraya verilmesi durumunda, araç geri alınır. Ulusal firmalardan yapacağınız kaskolu olan ve yaygın servis ağına sahip araçlar, istediğiniz zaman kapınıza getirilebilir. Havaalanı veya istediğiniz adrese oto teslimi yapan firmalar, bu durumlarda etkili çözüm seçeneklerini tercih etmektedir.
  • Aracı Zamanında Teslim Etmelisiniz. Rent a car süresi bitmeden aracın teslim edilmesi, birçok problemi ortadan kaldıracaktır. Süreyi uzatacaksanız, önceden haber edilmesi gerekir. Kira süresinin geçmesi durumunda firmalar, geçen süre miktarınca ek fiyat isteme hakkını elde edecektir.

Son olarak Çeşme’de araç kiralama yapacaksanız ulusal firmaların ofislerini öncelikle tercih etmenizi öneririz. Eğer uçakla İzmir'e Çeşme'ye geliyorsanız, en iyisi, tatilinizi ve seyahatinizi başlamadan planlamak ve İzmir içinde ofisleri olan ulusal veya güvenilir İzmir kökenli araç kiralama firmalarının Adnan Menderes havalimanı teslim araç kiralama hizmetinden yararlanmanızdır.

Eğer Çeşme'de araç kiralama yapmak zorundaysanız, fiyattan önce de araçların kasko ve sigorta durumunu sistemlerden sorgulatın. Ardından yerel işletmelerden yapacağınız kiralamalarda da fiyat konusunda iyi pazarlık yapın. Çünkü iyi çalışan firmaları tenzih ederek yazıyoruz ki ilçe yaz sezonunda her ürün ve hizmette olduğu gibi bu hizmette de çok fahiş ve belirgin olmayan bir fiyat politikası uygulamaktadır.

Bu site otomobil, motosiklet, İzmir araç kiralama firmaları ve oto kiralama hizmeti hakkında bilgi vermek amacı ile kurulmuştur.

OTOAA05 Sosyal